Satranç Öğretmeni Nasıl Olunur?

Satranç Öğretmeni Nasıl Olunur?

Satranç öğretmeni olmak için eğitim kurslarına katılıp sınavı başarılı şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Satranç öğretmenliği kursunu tamamladığınızda sertifikanızı alarak satranç eğitmeni olabilirsiniz. Bunun için satranç kursu eğitimi sertifikasını veren birçok üniversite ve kurum bulunmaktadır. Üstelik kurumumuzun uzaktan eğitim sistemi üzerinde satranç öğretmenliği kursu bulunmaktadır. Dileyen herkes sistem üzerinde giriş yapıp eğitim programına katılarak satranç eğitmeni sertifikasını alabilir ve satranç eğitmeni olarak okullarda ve diğer kurumlarda çalışabilir.

Kimler Satranç Öğretmeni Olabilir?

Kimler satranç eğitmeni olabilir? Satranç öğretmeni olmak isteyenler kişiler satranç eğitmeni belgesi sertifika almak zorundadır. Bunun için ön koşul sertifika programını başarılı şekilde tamamladıktan sertifika sınavından geçer not almak gerekmektedir. Üniversite bölümünde herhangi bir lisans bölümü mezunu olmak satranç eğitmeni olmak için yeterli değildir. Bunun dışında sertifika sahibi olmanız gerekmektedir. Kayıt yaptıracak kişilerin lisans mezunu olması, ön lisans mezun ya da lise mezunu olması durumunda sertifika programına başvurabilmektedir.

  • Sınıf öğretmeleri ve sosyal danışmanlar
  • Ana sınıfı hocaları
  • Okul öncesi öğretmenleri ve kolej öğretmenleri
  • Aile danışmanları ve çocuk gelişim uzmanları satranç eğitmeni olabilir.

Satranç Eğitmeni Ne İş Yapar?

Satranç öğretmeni olarak görev alan kişiler çocukların beyin gelişimlerinin artması için katkı sağlar.

  • Satranç öğretmenleri öğrencilere satranç tarihi hakkında bilgilendirmektedir.
  • Çocuk yaş sıralamasına uygun olarak satranç ders eğitimi vermek.
  • Satranç hakkında bilinmesi gereken konuları öğreterek, satranç taşlarının isimleri ile görevlerini öğretir.
  • Satranç oyununun kuralları hakkında bilgilendirir ve hamleleri ile ilgili kuralları çocuklara öğretmek görevlerinden birkaçıdır.

Satranç Eğitmeni Ne Kadar Kazanır?

Satranç öğretmeni kazancı çalıştığı kurumlara göre farklılık göstermektedir. Devlet kurumlarında çalışan satranç öğretmeninin alacağı maaş ile özel kurumlarda çalışan satranç öğretmeninin alacağı maaş farklı olabilir. Aynı zamanda satranç eğitmeni olarak yeni göreve başlayan bir eğitmenin aldığı maaş, uzun yıllar boyunca satranç eğitmeni olan eğitmene göre farklıdır. Bunun sebebi ise usta öğretmenlerin satranç eğitmeni olarak daha deneyimli olması, kazancını olumlu yönde etkilemektedir. Dolayısıyla satranç eğitmenliği sertifikasını yeni alan bir eğitmen, daha önce satranç öğretmeni olan kişiden her zaman daha düşük kazanca sahip olacaktır.

Satranç Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın