Kursevim

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ NEDİR ?

Öğrenci koçluğu eğitimi , öğrencilere eğitim hayatlarında başarıyı nasıl yakalayabileceklerini, öz güvenlerini ne şekilde artırabileceklerini, problemlere olan bakış açılarını değiştirip, problem çözme yeteneklerini arttırmayı sağlayan kişilerin yaptıkları işlerdir.

Öğrenci koçluğu eğitimi birçok üniversite tarafından verilmektedir. Bu eğitimlere katılım sağlayarak öğrencilerin öğrencilik hayatlarında kişisel potansiyellerini geliştirme, problem çözme, farkındalık yaratma gibi birçok konuda destek olunmaktadır. Bu eğitim uzaktan eğitimle alınarak yaklaşık otuz gün gibi süren bir süre zarfında tamamlanmaktadır. Bu eğitimi almak isteyen kursiyerler uzaktan eğitim sistemine eklenmiş olan video ve çeşitli dokümanlar sayesinde müsait oldukları zaman dilimlerini kendileri belirleyerek eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

Öğrenci koçu & koçluğu sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğini bakabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu tabirinin duyulmaya başlaması ile merak edilen konuların başında aslında öğrenci koçluğu nedir ? Konusu gelmektedir. Büyük oranda öğrencilerin çocuğu sınavlarından yüksek notlar alma derdindedir. Öğrenci koçluğunda ise öğrencilere kazanma odaklı bir destek sağlanmaktadır. Dolayısı ile sağlanan bu destek öğrencinin derslerinde başarıyı yakalayarak notlarını da yüksek tutmalarına olanak sağlamaktadır.

Koç, bu hizmeti sunarken bir yandan da öğrencilerin kendilerini tanımalarına, yeteneklerini keşfetmelerine, güçlü yanlarını tespit etmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda başarıya giden yolda kendilerine bir hedef belirlemelerine yardımcı olacak bir yol çizmelerine yardımcı olmaktadır. Öğrencinin etkin bir çalışma sistemi kurmasında, zaman yönetimini öğrenmesinde öğrenci koçunun faydası yadsınamayacak derecede büyüktür.

Öğrenci koçluğu ile öğrencinin ailesi, arkadaş ve öğretmenleri ve etrafında bulunan diğer bireyler ile etkili bir paylaşımda bulunarak doğru iletişim kurulmasına destek verilmesini sağlar. Öğrencinin sadece dersleri ile ilgili değil, hobileri, yapmaktan keyif duyduğu diğer işler ile ilgili dengenin doğru sağlanması ile birlikte daha başarılı bir hale geldikleri görülmektedir.

Öğrenci koçluğu sertifikası alarak öğrencilere bu noktada daha etkin bir hizmet vermek isteyenler öncelikle yapacakları işin bilincinde olmalıdırlar. Çünkü öğrencilerin ilk okul çağlarından üniversite çağlarına kadar farklı yaş gruplarından oluştuğunu düşünürseniz her bir yaş grubuna nasıl davranacağını bilecek bilinçli koçların olması gerektiğini daha net bir şekilde anlarsınız. Öğrenci koçluğu denilince genel olarak üniversite ya da lise öğrencileri düşünülse de ilk okul dönemlerinde çocuklarının başarılı olmadığından yakınan ailelerin aldığı desteklerden biri de koçluk desteği olmaktadır.

EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ VE SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR ?

Eğitim ve öğrenci koçluğu eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ’den alabilirsiniz. Üniversite onaylı eğitim ve öğrenci koçluk sertifikası almak için kurslarımıza başvurabilirsiniz. Uzaktan Eğitim ile Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayın