Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika eğitimi, öğrenci ve eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler iş birliği ile uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir ?

Öğrenci & eğitim koçluğu, bireylerin eğitim süreçlerinde hedeflerine ulaşmada kaliteli ve etkin sonuçlar için potansiyellerini ortaya çıkarmaya ve performanslarını arttırmaya yönelik profesyonel bir hizmettir. Eğitim & öğrenci koçu, bireyin kişisel yeteneklerini ortaya çıkarmaya yönelik farkındalık oluşturma ve çözüm seçeneklerini arttırıcı çalışmalar yapan kişidir.

Öğrenci & eğitim koçları, bireyi tanıma, ilgi alanlarını keşfetme, çalışma düzenini kavrama ve bu yönde bir planlama oluşturma çalışmaları yaparken aynı zamandan bireyin özgüveni destekleme, aile ile birey arasındaki anlaşma sürecinde yol bulucu davranırlar.

Eğitim & öğrenci koçluk hizmeti alan öğrenciler, sınavlara hazırlanırlarken hedeflerine ulaşmada etkili, planlı ve programlı yol izlerler. Aynı zamanda motivasyon ve öz güvenlerini en yüksek seviye çıkararak, potansiyellerini nasıl kullanacağını öğrenir.

Eğitim koçluğu ve eğitim Danışmanlığı eğitimi ile 120 saatlik Üniversite onaylı , ulusal düzeyde geçerli eğitim koçluğu ve eğitim danışmanı sertifikası alacaksınız. Almış olduğunuz sertifika ile birlikte koçluk ve danışmanlık yapabilirsiniz. Ayrıca özel eğitim kurumlarında öğrenci koçu ve eğitim danışmanı olarak çalışabilirsiniz. Eğitim koçluğu & danışmanlığı eğitimi sadece eğitim kurumlarında değil ayrıca danışmanlık ve koçluk firmaları tarafından da  tercih edilmektedir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Eğitim ve öğrenci koçu olabilmek için eğitim koçluğu eğitimi alınmalıdır. Eğitim koçu olacak kişilerin, öğrencilerin eğitim-öğretim sisteminde sorumluluklarını, beklentilerini ve etkileşimlerini bilmesi gereklidir. Eğitim ve öğrenci koçluğu sertifikası kimler alabilir? Eğitim koçluğu sertifika eğitim programına;
– Öğretmenler,
– Eğitimciler,
– Psikolojik Danışmanlar,
– Psikologlar,
– Sosyal Çalışmacılar,
– Sosyologlar,
– Profesyonel Koçlar,
– Öğrenci ve aile konusunda uzmanlaşmak isteyen koçlar,
– Eğitim Koçluğu alanında çalışmak isteyen kişiler,
– Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen herkes katılabilir.

Meslek Tanımı Nasıldır?

Resmi gazetede yayınlanan meslek tanımı ( MYK Meslek Tanımı )‘’ Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.” şeklindedir.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci ve eğitim koçu nerelerde çalışır? Eğitim koçluğu sertifikası alanlar, mesleğin yeterliliğini sağlayanlar;
– Eğitim koçluğu sertifikası ile birebir eğitim danışmanlığı yapabilir,
– Eğitim koçluğu sertifikası ile kendi iş yerini açabilir,
– Eğitim danışmanlığı sertifikası ile okullarda proje başlatabilir,
– Eğitim koçluğu sertifikası ile hali hazırda var olan projelerde öğrenci koçu olarak yer alabilir,
– Eğitim koçluğu sertifikası ile özel okullarda çalışabilir,
– Eğitim danışmanlığı sertifikası ile koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabilir,
– Eğitim danışmanlığı sertifikası ile danışmanlık merkezlerinde çalışabilir,
– Eğitim koçluğu sertifikası ile etüt merkezlerinde çalışabilirler.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır?

Eğitim koçluğu eğitimi ve sertifikası, üniversitelerden ya da üniversite ile iş birliği ile çalışan kurumlardan alınmaktadır. Kursevim, öğrenci ve eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler iş birliği ile eğiitm koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı düzenlemektedir. Düzenlenen eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nasıl Alınır?

Eğitim koçluğu eğitimi, internet üzerinden uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Bulunduğunuz ortamdan zamana ve mekâna bağlı kalmadan internet üzerinden eğitimlere katılabilirsiniz. Kurumumuzun düzenlediği üniversite iş birliği ile hazırlanan sertifika programına internetin olduğu her yerden uzaktan online eğitim şeklinde katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Öğrenci ve Eğitim koçluğu Nedir Nasıl Yapılır?

Eğitim koçluğu, üniversite ve kurumlar tarafından verilen sertifika eğitimleri sonucunda olunur. Düzenlen eğitimleri tamamlayıp eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan sertifika ile eğitim koçu öğrenci koçu unvanları ile eğitim koçluğu yapmaya başlarlar.

Öğrenci ve Eğitim koçluğu Nedir Ne İşe Yarar?

Öğrenci ve eğitim koçu ne demek? Eğitim ve öğrenci koçu, bireyin eğitim ve çalışma hayatında başarı elde etme becerilerin artırılmasına yönelik çalışmalar yapar. Bireyin hedef belirlemesi ve sahip olduğu kaynakları daha iyi kullanabilmesine yönelik yol haritası ve hareket planı yapmasına destek olur.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Kimdir?

Eğitim koçluğu; bireyin akademik yaşamda ve çalışma hayatında başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan iş birliğine denir. Bu çalışmaları yapan kişilere eğitim ve öğrenci koçu denir.

Eğitim ve öğrenci koçu, öğrenciye odaklanarak öğrencinin başarma isteğini artıracak çalışmalar yapar. Bu amaçla çalışma eylem planı oluşturur, çalışma ortamını düzenler. Başarına engel olabilecek sorunlarla ilgilenir onlara çözüm yolları üretmeye çalışır.

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Eğitim koçluğu sertifika eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmakta ve 30 gün sürmektedir. Eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi ve sınavını başarı ile tamamlayan katılımcılar eğitim sonunda üniversite onaylı 120 saatlik eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası almaktadır.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Öğrenci Koçluk Sistemi
– Eğitim Sistemi
– Sınav Sistemi
– Kişilik Yapısı ve Türleri
– Aile İle Etkili İletişim.
– Ergenlik Özellikleri ve Gelişim Süreci
– Ergenle Etkili İletişim
– Çoklu Zeka Kuramı
– Kariyer Planlaması ve Hedef Belirleme
– Stresle Başa Çıkma
– Çatışma Çözme Becerisi
– Dikkat Konsantrasyon
– Sorumluluk Bilinci
– Motivasyon
– Ders Çalışmaya Hazırlık Süreci ve Çalışma Ortamı
– Planlı ve Programlı Çalışma Teknikleri
– Etkin Okuma-Dinleme ve Not Tutma
– Sınava Hazırlık Sürecinde Öğrenci Takibi
– Zaman Yönetimi
– Sınav Teknikleri
– Öğrenciyi Tanımak-Keşfetmek
– Öğrencinin Kendini Keşfetmesini Yardım Etmek
– Pozitif Yaşam Becerileri
– Kendini İfade Edebilmenin Önündeki Engeller
– Atılganlık Eğitimi öğrenci koçluğu
– Akran Baskısı-Hayır Diyebilme becerisi
– Olayları Ele Alma ve Analiz Edebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi
– Problem Çözebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi
– Öğrenicinin Kendi İle İlgili Karar Verme Yeteneklerinin Geliştirilebilmesi
– Diksiyon

Eğitim Koçluğu Sertifika Eğitimi Uzaktan Online Eğitim Nasıl Alınır?

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Eğitim Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu, uzaktan online eğitim şeklinde video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası verilmektedir.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın