Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Eğitim koçluğu eğitimi sayesinde öğrencilerin çok erken yaşlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması, başarı kaydedecekleri yolda emin adımlarla yürümesi, koydukları hedeflere yönlenme ve odaklanması, sınavlara hazırlanırken daha rahat olmaları, motivasyon ve öz güvenlerini yükseltmeleri, hedeflerine daha planlı ve programlı ulaşmaları sağlanmaktadır.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Nedir?

Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler ile hazırlanan eğitim koçluğu programlarına katılarak eğitim koçluğu sertifikası alınabilmektedir. Kurs Evim – Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan programlara başvuru yaparak eğitim koçluğu sertifikası uzaktan eğitim yöntemi ile alınabilmektedir.

Eğitim koçu & koçluğu sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğini bakabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

Eğitim koçluğu sertifikası başta eğitimciler, psikolojik danışmanlar, psikologlar, sosyal çalışmacılar, sosyologlar, profesyonel koçlar, öğrenci ve aile konusunda uzmanlaşmak isteyen koçlar, eğitim koçluğu üzerine çalışmak isteyenler, eğitimden alınacak olan bilgiler ışığında kişisel gelişimlerine katkı sağlamak isteyen kişiler tarafından alınmaktadır. Profesyonel anlamda koçluk yapan kişiler insanların kendilerine koydukları hedeflere ulaşmalarında etkin rol oynamaktadırlar. Eğitim koçluğu sertifikası Meb onaylı olarak değil daha ziyade üniversite onaylı olarak bulunmaktadır. Bu eğitimin içeriğinde programın amacı ve hedefleri, koçluğun ne olduğu, koçun kişilik özelliklerinin ne olması gerektiği, koçlukta etik değerler, koçluğa giriş, eğitim koçluğunda derinleşme, kişiyi tanıma ve harekete geçirme, etkin öğrenme yöntemleri, eğitim koçluğu görüşmelerine genel bakış, eğitim koçluğu görüşmelerinde kullanabilecek araçlar yer almaktadır.

Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Eğitim koçluğu eğitimi birçok kişinin aklında olmayıp, bu güzel hizmeti duyduktan sonra neden olmasın ki dediği güzel bir destek modelidir. Eğitim alanında yapılan yenilikler ve gelişmeler kişinin ömrü boyunca eğitim alabileceğinin de bir göstergesi olmaktadır. Öğrencilik hayatında öğrencilerin büyük ölçüde desteğe ihtiyaç duydukları gerçeği burada unutulmamalıdır. Eğitim koçluğu sertifikası ne işe yarar ? diye araştırırken, her şeyden önce kişinin severek yapabileceği bir mesleğe sahip olmasına, zaten koçluk yapan kişilerin bu alanda kendilerini daha fazla geliştirmelerine, özellikle öğretmenlik mesleğini icra edenlerin aldıkları bu eğitim ile birlikte öğrencilerine rehber ve rol model olmalarına, bir koçluk ofisi açarak birebir eğitimler vermeye yaradığını öğrendiğinizde bu alana ilginizin daha fazla artacağından şüphemiz yoktur. Eğitim koçluğu eğitimi , hayatımızın her alanına eğitimi en güzel yere koymak, gelecekteki yaşantımızın da daha kaliteli olabileceğini bizlere göstermektedir. Özellikle eğitimcilerin bu konuda aldıkları eğitimler sayesinde bilmedikleri daha birçok konu üzerine aydınlandıkları gerçeğini de burada unutmamak gerekmektedir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır ?

Eğitim koçluğu eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ’den alabilirsiniz. Üniversite onaylı eğitim koçu & koçluğu sertifikası almak için kurslarımıza başvurabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın