Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Zeka Oyunları Nelerdir ?

Zeka Oyunları Nelerdir ?

Zeka oyunları nelerdir ? Sorusunun yanıtını arıyorsanız şu an en doğru yerdesiniz. Bu hususta aydınlanmak isteyen ailelerimize yönelik olarak hazırladığımız bu yazımızda akıl ve zeka oyunları nelerdir ? Sorusu başta olmak üzere birçok konuda bilgi vermeyi amaçladık.

Zeka Oyunları İsimleri Nelerdir?

Akıl ve zeka oyunları , akıl oyunları , işlem oyunları , strateji oyunları , karma zeka oyunları , sözcük ve mantık oyunları , mekanik oyunlar olmak üzere altı grupta incelenebilir. Bu oyunların tamamı ise Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanmış olan oyunlardır. Orta okullarda verilen seçmeli dersler içerisinde öğrencilere sunulmaktadır. Bu oyunlar sayesinde öğrencilerin, daha çevik bir zekaya sahip olmaları, düşünme kabiliyetlerinin daha hızlı bir şekilde gelişmesi, strateji geliştirme kabiliyetlerine sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Zeka Oyunları Nelerdir, Nasıl Oynanır ?

Zeka oyunları nedir ? Sorusu ile birlikte zeka oyunları nelerdir nasıl oynanır ? Soruları da öğrenciler tarafından sıklıkla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Daha bu dersleri işlemeden gerek sosyal medya, gerek internet araştırmaları yaparak öğrenciler bu derslerin içeriklerini öğrenmeye çalışmaktadırlar. Oldukça merak uyandıran bu derslerin öğrenciler tarafından alınırken ne kadar keyif aldıkları ise tartışmasızdır. Bu oyunlar öğretmenler tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde öğrencilere oynatılmaktadır. Öğrencilere dokümanları verilerek “hadi oynayın” mantığı yoktur. Sonuç itibari ile bir öğretmen eşliğinde verilen dersler olduğu için öğrencilerin tek başlarına oynamaları mümkün değildir. Mümkün olsa idi, sadece oyun amacına hizmet eder öğrenme amacını geride bırakırdı. Zeka oyunları örnekleri şu şekilde verebiliriz. Anagramlar, sözcük merdiveni, şifreler, kare bulmacalar, mantık karesi bunlardan bir kaçı olarak söylenebilir.

Konusu ile birlikte vereceğimiz bilgilerden biri de zeka oyunları çeşitleri nelerdir? Konusudur. Aslında yazımızın başında bahsettiğimiz bölümler zeka oyunlarının çeşitlerini oluşturmaktadır. Burada en çok dikkat çeken oyunlardan mekanik oyunlara dikkatinizi çekmek istiyoruz. Tangram, T Puzzle, Tetromino, Pentomino, Üç boyutlu küp sarma ve şekil oluşturma gibi oyunlar öğrenciler tarafından da oldukça sevilerek oynanan mekanik oyunlar arasında yerini almış durumdadır. Öğrenciler tarafından merakla beklenen bu ders emin olun okula gitmelerinde de büyük bir istek oluşturmaktadır. Tek düze, sıradan bir okul hayatı değil de bu şekilde eğlenceli bir okul hayatı çocuklarımız için atılmış en güzel eğitim adımlarından biridir.

Zeka oyunları nelerdir ? nasıl oynanır ? isimleri nelerdir ? çeşitleri nelerdir ? sorularına yanıtlar aradık yazımızda.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın