Zeka Oyunları İsimleri Nelerdir ?

Zeka Oyunları İsimleri Nelerdir ?

Oyun oynamak sadece bir keyif alma işlemi değil aynı zamanda üzerinde ciddi araştırmalar yapılmış bir eğitim sürecidir. Çocuk olsun yetişkin olsun hepimizin bu eğitim metoduna ihtiyacımız var. Hayatın her alanında bazı sıkıntıları oyunla ve oyunlaştırılmış metotlarla çözebiliriz. Biz de zeka oyunları isimleri nedir ? matematiksel zeka oyunları var mıdır ? dedik ve sizler için araştırdık.

Zeka Oyunları İsimleri

Bir babanın çocuğuyla oyunu sadece bir eğlence paylaşımı değil aynı zamanda çocuğa sunulan bir hayat tecrübesidir. Anneler kız çocuklarına yemek yapmayı bir oyun şeklinde öğretirler. Bir öğretmen ödev yaptırmayı oyun şeklinde düzenlediği zaman daha başarılı olunduğunu artık biliyor.

Zeka oyunları bir bölgeye, etnik bir kökene has, bir işlem değildir. Oyunun evrensel yanı da vardır. Eğitim sürecinde bilgiyi alamayan veya almak istemeyen çocukların bunu bir oyunla hem de zeka oyunuyla aldığını uzun yıllar süren araştırmalar kanıtladı. Özellikle matematiksel oyunların çocukların zeka gelişiminde çok olumlu katkıları saptandı. Oyun oynamak hem keyifli zaman geçirmek hem de ciddi bir eğitim işi olduğunu uzmanlar söylüyor ve oyunu ihmal etmememiz gerektiğini vurguluyorlar.

Zeka Oyunları özellikle çocukları oyun sistematiği içerisinde ona bilgiyi hissettirmeden vermek, bazı yetenekleri kazandırmak ve kendine güveni sağlamaktır. Bu zeka oyunları isimleri a word ve g ile başlayan zeka oyunları isimleri bilinen oyunlardır.

Zeka Oyunlarının İsimleri Nelerdir?

Meb zeka oyunları dersi , zeka ve akıl oyunlarını 6 bölüme ayırarak ünitelendirmiştir. Ortaokullar için hazırlanıp Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onayından geçmiş olan bu dersin kapsamına giren 6 ünite / kategori ve zeka ve akıl oyunları  şöyledir :

Akıl Oyunları grubunda : Sudoku, Abc bağlama, patika, apartman oyunu. Bölgesel Sudoku, Sihirli Piramit, cit, renkli tangarm oyunu, renkli küpler oyunu-metaformül oyunu, kelime oyunu, kule  oyunu, dağ evi oyunu, yıldız Çin daması-, blok zeka oyunu, beş nokta oyunu, ahşap bloklar oyunu, hedef beş oyunu, haydi anlat oyunu, atla topla oyunu, işlem oyunu, mesafe oyunu, sumo oyunu, pratik zeka, Hacivat- karagöz, kızma birader, Pramit oyunu, Akıllı kalem oyunu, parsel oyunu

İşlem Oyunları : Kendoku, İşlem Karalama, İşlem Karesi, tek işlem ve dört işlem, işlem karalama, işlem karesi, çarpmaca, kapsül, kakuro, sütun işlemi

Strateji Oyunları : Nim, Tactix, 4 x 4 Dama, üç taş, dokuz aş, Türk daması, Amerikan daması, Çin daması, Türk mangala oyunu, Tavşan ve tazılar, Sayı bulmaca

Karma Zeka Oyunları ve Kap Aktarma Oyunları : Kibrit Oyunları, nehir geçme, şapka soruları, satranç ve go problemleri

Mantık ve Sözcük Oyunları : Anagram, Kelime Merdiveni, Şifreler, Kare bulmaca, Üç değişken

Mekanik Oyunlar : Tangram, T Puzzle, Tetromino, Pentomino, Küp sayma

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Akıl zeka oyunları eğitmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kursevim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın