Kursevim

Zeka Oyunları Dersi Meb

Zeka Oyunları Dersi Meb

Zeka oyunları dersi ile çocuklarımızın zeka gelişimine daha büyük katkı sağlama amaçlanmıştır. Milli Eğitim bu dersi seçmeli ders olarak okullarda vermektedir. Bu dersin amacı sadece çocuklara oyun oynatmak değildir. Oynarken öğrenmek, paylaşma duygusunu geliştirmek, kurallara uyma alışkanlığını kazandırmaktır. Ayrıca mantık kullanmasını öğretmek, problem çözme becerilerine katkı sağlamaktır. Bu sayede çocukların özel yetenekleri de eğitimciler tarafından fark edilerek daha sağlıklı ve yetenekli bireylerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

ZEKA OYUNLARI DERSİ MEB

Zeka oyunları dersi kitabı eşliğinde öğretmenlerin öğrencilerine sunduğu çeşitli zeka oyunları sayesinde gelecek nesillerin ülkeye daha faydalı bireyler olması da amaçlanmaktadır.

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Zeka oyunları dersi bir dersten çok çocukların keyif aldıkları vakit geçirme biçimleri şeklinde de tanımlanabilir. Malumunuz her öğrenci okul yıllarında okuldan arta kalan zamanda ya da hafta sonu tatillerinde çok mutlu olduklarını dile getirmektedirler. Bu gibi sıkılganlıkların da önüne geçen bir dersin bulunması öğrencilerin sıkılmadan eğitim hayatlarına devam etmelerinde de önemli bir rol oynamaktadır.

ZEKA OYUNLARI DERSİ İÇİN OYUNLAR

7. Sınıf zeka oyunları dersi etkinlik örnekleri üzerine bir miktar daha bilgi vererek konunun daha anlaşılır olmasını sağlamak istiyoruz. Örneğin, kelime avı 7. sınıf öğrencileri için hem eğlenceli hem de öğretici içerikler sunmaktadır. Bu gibi etkinlikler öğrencilerin kelimeler arasında daha kolay mantık kurmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Zeka oyunları dersi okullarda verilmeye başladıktan sonra birçok öğrenci okulu daha fazla sevmeye başlamaktadır. Sıradanlıktan sıkılan öğrenciler için ideal olan bu dersin Milli Eğitim onayı ile verilen seçmeli dersler arasına koyulması da doğru bir davranış olarak gözlemlenmektedir. Zeka oyunları dersi soruları dersi derste öğrenen öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerin bu dersi bir eğlence olarak görmeleri sebebi ile oldukça basite indirgenmiş sorular olarak görülmektedir.

Öğretmenlerin müfredatlarında yer alan oyunları bu derste işlemeleri sayesinde öğrencileri ile kurdukları diyalogların da daha sağlıklı ve sağlam oldukları gerçeği de unutulmamalıdır. Zeka oyunları dersi için oyunlar oynayarak öğrencilerin zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlanmaktadır. Görsel hafızası zayıf olan öğrenciler görsel hafıza oyunları sayesinde dikkatlerini toplamakta ve görsel yoğunlaşma sebebi ile örneğin iki resim arasındaki farkları kolaylıkla bulabilmektedirler.

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI NASIL ALINIR ?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifika programına katılmak.