Yaratıcı Drama Sertifikası

Yaratıcı Drama Sertifikası

Girişimci bir ruh taşıyor ancak tam olarak ne yapacağınıza karar veremediyseniz bu yazımıza kulak verin.  Sizin için Yaratıcı Drama Eğitmenliği konusunu derinlemesine irdeledik. Çalışma hayatının gittikçe çeşitlendiği ancak kaliteli bir eğitim ihtiyacının sürekli arttığı günümüzde Yaratıcı Drama Sertifikası ne işe yarar ? sorusuna cevap arayalım.

Yaratıcı Drama Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı Drama tiyatro tekniklerinden yararlanarak günlük hayatın yaşamın içinden birçok durum, bilgi deneyim sürecinin yaşanması ve yapılmasıdır. Eğitimde Yaratıcı Drama; eğitim sürecinde öğrencilerin aktif sürece katıldığı kendi deneyimlerinden yola çıkarak lider eşliğinde kazanılması gereken hedef ve davranışları yaşantı kazanarak, yaparak ve yaşayarak öğrenme ve öğretme sürecidir.

Bu kursa katılanlar bir grubun üyelerin yaşama tecrübelerinden hareket ederek bir amacın, düşüncenin, doğaçlama, rol alma gibi tekniklerden faydalanarak canlandırabilirler. Bu rol alma ve canlandırma bölümleri yetkin bir lider/ uzman eşliğinde sürdürülür. Zamanla bu eylem kendiliğindenliğe (spontane), şimdi ve burada ilkesine, -mış gibi yapmaya dönüşür.

Bunun için Kursevim’ in açtığı yaratıcı Drama kursuna katılabilirsiniz. Kursevim’ den alınacak sertifikalar üniversite onaylıdır. Bu sertifikalarla eğitmen olabilir, eğitim verebilirsiniz.

Yaratıcı Drama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikasını Kursevim’den alıp eğitmenlik yaparak rakiplerinizden bir adım öne geçeceksiniz. Yaratıcı dramayı hem bir dersin işlenmesinde yöntem olarak, hem de bireysel gelişimlerini destekleyen bağımsız bir alan olarak kullanma fırsatını yakalayacaksınız. En avantajlı tarafı ise MEB’de egzersiz açmak için geçerli bir sertifikaya sahip olacaksınız.

Yaratıcı drama eğitmenliği kursuna katılanları performanslarında gelişimle birlikte günlük iletişim ve etkileşimde de büyük bir ilerleyiş bekliyor olacak. Drama eğitimlerine katılmaya başladığınız andan itibaren yaşantınızda gerçekleşecek olan değişimlerle hissedecek ve bakış açınızdaki farklılığı sizde gözlerinizle göreceksiniz. Farklı yöntem ve tekniklerin kullanıldığı nitelikli bir öğretmen eğitimi programı olan bu kurs sayesinde hayatınızdaki olumlu yanları görmeye başlayarak hem mantıksal hem de duygusal anlamda inanılmaz bir gelişme sağlayacaksınız.

Yaratıcı Drama Sertifikasını Kimler Alabilir?

Sertifika Programı, MEB’de egzersiz açabileceğiniz bir programdır. Yaratıcı drama hakkında uzun soluklu aldığınız bu eğitimin sertifikası ile MEB’de görev yapan öğretmenlerimiz egzersiz açabilir, yaratıcı drama seçmeli dersine eğitici olarak katılabilir. MEB’de görev almayan eğiticilerimiz de özel kurum ve kuruluşlarda yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirler.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika kursu eğitmen ve lider yetiştirme amacı taşır. Yaratıcı Drama Sertifikası ile iş arayanlar rahatlıkla iş bulabilir. Kursevim tarafından açılan yaratıcı drama sertifikası 200 saatlik ve yaratıcı drama sertifikası 320 saatlik kurslar şeklinde olmaktadır. Unutmayın Kursevim olarak verdiğimiz Yaratıcı Drama Eğitmenliği sertifikaları Üniversite onaylı olup uluslararası geçerlidir.

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına ;

– Okul Öncesi öğretmenleri, öğretmen adayları,

– Sınıf Öğretmenleri, tüm branş öğretmenleri

– Rehber Öğretmenler, Özel Eğitimciler,

– Pedagoglar, Psikologlar,

– Çalışma alanı değiştirmek isteyen yüksek okul mezunları katılabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın