Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Örnekleri Nelerdir?

Yaratıcı Drama Örnekleri Nelerdir?

Yaratıcı Drama Örnekleri

Yaratıcı drama örnekleri üzerine merak ettiğiniz tüm hususlarda açıklayıcı bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Yaratıcı dramaya geçmeden önce drama etkinlik örnekleri üzerine bilgi vermek daha doğru olacaktır. Tanışma ve güven çalışması örneği ile konuyu pekiştirelim. Bu oyunda hedef ve amaçlar şu şekildedir. Kişinin bu oyunda kendini daha rahat ifade edebilmesi sağlanmaktadır. Arkadaşları ile direk olarak iletişim kurma becerisi kazandırılmaktadır. Kişi bu oyunda dikkatini başka kişiler ve yeni durumlara göre yoğunlaştırmayı öğrenmektedir. En önemlisi de güven duygusunun geliştirilmesidir.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı drama örnekleri içerisinde en çok dikkat çeken oyunlardan bir tanesi de “bana öykünü anlat oyunu” bu oyunda amaç ise tanışmadır. Oyun en az on kişi arasında oynanmaktadır. Ortalama yarım saat süren bir oyundur. Oyunculardan kendilerine birer eş bulmaları istenmektedir. Eşlerden biri diğerine öyküsünü anlatır. İkili gruplar daha sonra dörtlü gruplar oluşturmaktadır. Bu şekilde grup üyeleri birbirlerini daha iyi bir şekilde tanır. Drama örnekleri Lise öğrencileri arasında oynanan daha gelişmiş oyunlardan oluşmaktadır. Örneğin, empatik drama burada dikkat çeken en önemli oyunlardandır. Lise öğrencileri arasında birbirine karşı saygı, sevgi, hoşgörü, adalet gibi önemli değerlerin oluşumunun sağlanması amaçlanmaktadır. Drama örnekleri okul öncesi çağında bulunan küçüklerde ise paylaşma duygusu, güven duygusu, yardımseverlik gibi konular başta olmak üzere bu hususlar üzerinde yoğunlaşılarak bu konularda miniklere davranışsal yükümlülükler oluşturulmaktadır.

Yaratıcı drama ile ilgili örnekler çok daha genişletilebilir. Örneğin, yaratıcı drama örnekleri okul öncesi gruplarında hangi amaçlara hizmet eder. Bu konuyu açarak drama konusunda daha okul çağına gelinmeden çocuklara hangi duyguların aşılandığını anlatmak doğru olacaktır. Okul öncesi eğitimlerinde çocuklar henüz aile ortamından çıkarak bir okul ortamına alışmaya çalışmaktadır. Bu alışma sürecini çok daha rahat geçirmelerindeki en önemli altın kural ise çocukların birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamaktır. Kaynaşmalarını sağlamanın en güzel yolu ise yaratıcı drama çalışmaları yapılarak çocukların özgüvenlerinin çok daha yüksek oranda arttırılmasıdır. Bunun için çocuklarınızı okul öncesi eğitimlere verirken özellikle drama derslerinin var olup olmadığı hususunda bir sorgulama yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Yaratıcı drama örnekleri ve drama etkinlikleri ile ilgili bilgileri yazımızda paylaştık.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın