Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur?

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur?

Yaratıcı drama öğretmeni olmak için sertifika kurslarını tamamlamalı ve eğitim sınavını başarılı şekilde bitirmelisiniz. Üniversitelerin en az iki yıllık ve dört yıllık bölüm mezun olan kişiler ile üniversite öğrencileri, yaratıcı drama hocası olarak sertifika alması halinde eğitmenlik yapabilir. Kurumumuzda bulunan yaratıcı drama eğitmenliği sertifika programına internet üzerinden uzaktan eğitim sistemimize başvurabilirsiniz. Kayıt formunu eksiksiz şekilde tamamlandıktan sonra ödeme işlemlerini bitirdiğinizde mail veya SMS ile kurs anlatım videoları ve kullanıcı şifresi gönderilecektir.

Uzman öğretmen kadrosuyla hazırlanan yaratıcı drama öğretmenliği sertifika programına dilediğiniz zaman girip kurs eğitimlerinizi bitirebilirsiniz. Ardından sertifikayı alabilmeniz için sınavdan en az 50 puan almanız gerekir. Böylece üniversite onaylı ve devlet kurumları ile özel eğitim kurumlarında geçerli olan sertifikanızı alabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmeni Kimler Olabilir?

  • Yaratıcı drama öğretmeni olmak isteyen ana sınıfı öğretmenleri ile çocuk gelişim uzmanları başvuru yapabilir.
  • Sınıf öğretmenleri ve psikologlar yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilir.
  • Gençlik merkezlerinde, devlet okullarında drama hocası olmak isteyen kişiler lisans bölümü olması ya da ön lisans bölümü mezunu olması yeterlidir.
  • Kariyerine yaratıcı drama eğitmeni olarak devam etmek isteyen kişiler sertifika aldıktan sonra okullarda istihdam edilebilir.

Drama Eğitmeni Ne İş Yapar?

Yaratıcı drama öğretmeni çocuklara belirli teknik eğitimler vererek onların sosyal farkındalığını kazanması sağlanır. Çocukların yaratıcı düşünme becerisini kazanması için etkinlikler düzenler. Böylece sevginin önemi, özgürlük kavramı ve toplumsal alanda nasıl davranması gerektiği gibi konulara yer vererek, onların eğitilmesini sağlar. Aynı zamanda tiyatro eğitimi eşliğinde çocukların günlük yaşantılarına farkındalık katacak öğretilerde bulunur.

Yaratıcı Drama Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yaratıcı drama eğitmeni ne kadar maaş alıyor? Yaratıcı drama öğretmenleri maaşları çalıştığı kuruma göre farklılık göstermektedir. Örneğin devlet kurumlarına bağlı olarak çalışan drama hocası ile özel kurumlarda çalışan drama hocasının alacağı maaş bir olmayacaktır. Ortalama olarak yaratıcı drama eğitmeninin aldığı maaş, standart öğretmenlerin aldığı maaşla benzer olabilir. Ayrıca yeni yaratıcı drama öğretmeni olmuş eğitmen ile yıllar önce yaratıcı drama eğitmeni olan kişilerin aldığı maaş bir olmaz. Fakat kişinin kendini bu alanda geliştirdiği ve uzmanlaştığında alacağı maaş oldukça yüksek olacaktır.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenlik / Liderlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın