Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Nedir ?

Yaratıcı Drama Nedir ?

Yaratıcı Drama Nedir?

Yaratıcı drama nedir ? Diye merak ediyorsanız, bu yazımızda merak ettiğiniz konularda sizlere ışık tutacağız. Bir grup içerisinde bulunan kişilerin hayat tecrübelerinden yola çıkarak bir amaç veya düşüncenin doğaçlama ya da rol gibi yetenekler kullanılarak canlandırılması olayına yaratıcı drama adı verilmektedir. Bu hususta özel yeteneğe sahip kişilerin bir araya toplandığı ve kendilerini daha da geliştirmek istedikleri bir nevi okul olarak nitelendirilen eğitim alanlarına ise drama kursu adı verilmektedir. Bu sayede sizlere drama kursu nedir ? Sorusunun cevabını da vermiş olduk. Drama üzerine merakı olan kişilerin vakit kaybetmeden bu tip kurslarda eğitim almaları kendilerine sağlayacakları en iyi faydalardan biridir.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı drama nedir ? Konulu bu yazımızda konunun daha anlaşılır hale gelmesi için bir miktar daha açıklama yapmanın doğru olduğunu düşünmekteyiz. Örneğin, yaratıcı dramanın belli başlı amaçları bulunmaktadır. Bu amaçlardan bir kaçına şu şekilde yer verebiliriz. Sosyalleşme ve birlikte çalışma becerisi kazandırılması, iletişim becerisinin geliştirilmesi, problem çözme becerilerinin geliştirilmesi, dil becerilerinin geliştirilmesi, hayal gücüne yüksek oranda katkı sağlama, empati kurma becerisinin gelişimi. Bunun gibi daha birçok amaca hizmet eden yaratıcı dramanın sadece yaş ortalaması büyük olan kişiler tarafından gerçekleştirildiği düşünülmemelidir. Drama nedir , okul öncesi drama olur mu diyenlere en büyük cevabımızı da burada vermiş oluyoruz. Okul öncesinden başlayarak olgunluğa erişmiş bireylere kadar birçok bireyin yaratıcı drama ile ilgilendikleri gerçeği unutulmamalıdır.

Yaratıcı drama nedir ? Sorusu ile birlikte karşılaşılan bir diğer soru da drama nedir , nasıl yapılır ? Sorusu olmaktadır. Dramanın genel anlamını şu şekilde açıklamak mümkündür. Drama her şeyden önce sanatsal değeri olan bir oyun olarak sergilenen bir edebiyat çeşididir. Drama yapmaya başlayacak olan oyuncular öncelikle ısınma tekniklerinden yararlanır, bunu takiben rol oynama, doğaçlama ve oluşum ve değerlendirme gibi aşamaları tamamlayarak dramayı gerçekleştirirler. Her bir dramada bir lider bulunur ve bu lider eşliğinde hazırlanan plana uygun bir şekilde hareket edilir. Yaratıcı drama eğitimi alan kişilerin sanat hayatlarına daha ılımlı baktıkları da bir gerçektir. Sanatsal yeteneklere sahip olan ister küçük ister büyük olsun herkes aslında bir sanatın parçası olduğunu en baştan bilmektedir. Yaratıcı Drama Nedir ? nasıl yapılır ?

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın