Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Egzersizi Nasıl Açılır?

Yaratıcı Drama Egzersizi Nasıl Açılır?

Yaratıcı drama egzersizi açmak için Milli Eğitim Bakanlığı genelgesi gereğince, 2010/49 numaralı ‘’Ders dışı eğitim çalışmalarına dair esaslar’’ baz alınır. Bu genelge ile drama egzersizi açmak üzere çalıştığınız okulda duyuru yapmalısınız. Yaratıcı drama egzersizine katılmak isteyen öğrencilerin velilerinden imzalı izin belgesi almalısınız. Ardından toplam 12 öğrenci velisinin imzalı izin belgeleriyle birlikte, yıllık plan dahilinde okul müdürüne sunarsınız. Drama egzersizi için gereken bütün belgeler, eğitimle birlikte kursiyere verilmektedir. Böylece okul müdürünün onayıyla drama egzersizi açarak öğrencilerle birlikte çalışmalara başlayabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Egzersizini Kimler Açabilir?

Yaratıcı drama egzersizi açmak isteyen kişilerin özellikle yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifikasını alması gerekmektedir. Kamu Üniversitesi onaylı drama egzersizi açmak üzere ön lisans ya da lisans bölümü mezunu olan adaylar eğitim belgesini aldıktan sonra drama egzersizi açabilir. Ders dışı eğitim çalışmalarına dair esaslar konulu belgenin içerisinde drama egzersizi açmak için gerekli bilgiler genelgede bulunmaktadır. Ayrıca koç eğitim danışmanlık hizmeti verenler, okullarda eğitmenlik yapan kişiler, sınıf öğretmenleri, folklor öğretmenleri ve gençlik merkezlerinde çalışan hocalar, Psikologlar, yaratıcılık egzersizi sertifikasını tamamlayarak okullarda ve gençlik merkezlerinde egzersiz açabilir.

Yaratıcı Drama Egzersizi Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Drama egzersizi açmak için sertifika sahibi olmalısınız. Ardından yaratıcı drama egzersizi açmak için en az on öğrenci ve öğrencilerin velilerine ait izinli dilekçenin olması gerekmektedir. Drama egzersizi açmak üzere talep dilekçesi ile birlikte drama egzersizi kursu yıllık planı olmalıdır.  Aynı zamanda hazırlanacak belgenin her biri 3 nüsha şeklinde hazırlanmalıdır. Ardından çalıştığınız okul müdürüne teslim etmelisiniz. Okul müdürü bulunduğu il ya da ilçe milli eğitime onaylanmak üzere göndermelidir.

Egzersiz Açmak İçin Nereden Sertifika Alınmalıdır?

Yaratıcı drama egzersizi açmak için sertifika almak üzere bütün üniversitelerin online uzaktan eğitim kurumlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Kurumumuzda uzman eğitimlerimizin verdiği kurs eğitim programı vardır. Kurumumuzun yaratıcı drama eğitmenliği /liderliği kurslarına katılarak üniversite onaylı sertifikanızı temin edebilirsiniz. Hemen kayıt işlemlerini başlatıp ve sertifika kurslarına katılabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenlik / Liderlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın