Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimi

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimi

Yaratıcı drama eğitmenliği eğitimi, uzaktan eğitim kurs programı şeklinde hazırlanan ve çocukların yaratıcı düşünme yetkinliğini drama yoluyla kazandırmayı amaçlanan eğitim türüdür. Yaratıcı drama eğitmenliği ile çocuklarda var olan hayal gücü ve yeteneklerini geliştirilmesi hedeflenir. Yaratıcı drama eğitmenliği çocukların duygularını ve düşüncelerini rol oynama becerisini kullanarak, doğaçlama şekilde gelişmesini olumlu yönde etkilemektedir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Kursu Nedir?

Yaratıcı drama eğitmenliği eğitimi sertifika kursu ile kişilerin özgürce kendilerini ifade etmeleri, çevresiyle sağlıklı ilişkileri kurma becerisine sahip ve yaratıcı düşünme becerisi kuvvetli bireyler yetiştirmek amaçlanır. Yaratıcı drama eğitmenliği kursiyerleri eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını aldıktan sonra çocukların yaratıcı düşünmesini ve sosyalleşmesini sağlanır. Çocukların gerçekle kurguyu birbirinden ayırt etmesi için yardımcı olur. Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanan bireyler, e devlet üzerinden sorgulatılabilen sertifika sahibi olmaktadır. Aynı zamanda her yerde geçerli olan üniversite onaylı sertifika sahibi olursunuz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Uzaktan Eğitimi

Yaratıcı drama eğitmenliği uzaktan eğitimi kursuna kayıt yaptırmak için ön lisans bölümü ve lisans bölümü mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim programının amacı dinleme ve eleştirel düşünme becerilerini kazanmak üzere eğitim verilmektedir. Birlikte karar alma ve sosyal gelişim becerisini kazandırmaktadır. Kursiyerlere kendini tanıma becerisini geliştirir. Ayrıca problem çözme sürecinde yeni yöntemlere başvurma yeteneği gelişir. İletişim becerilerinin yanı sıra dil becerisini geliştirmektedir. Çevresinde gelişen olayları analiz ederek değerlendirme yeteneğini geliştirmektedir. Empati kurma becerisini kazandırırken, yaşadığı olayları tecrübe ederek değerlendirmeyi öğrenmektedir.

Drama Eğitmenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikasını almak isteyenlerin, kurs programı veren kurumlara başvurmaları gerekir. Online uzaktan eğitim kurumlarına başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı bilgileriniz ve şifreniz size gönderilirken uzaktan eğitim sistemine ders anlatım videolarınız ve ders dokümanlarınız yüklenecektir. Kurs videolarını eksiksiz şekilde izledikten sonra ders anlatım videolarının sonunda bulunan sertifika sınavına girip, başarılı şekilde bitirmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta, eğitim süreci dolmadan en az bir gün önceden sertifika sınavına girilmelidir. Ardından başarılı şekilde bitirdiğiniz kurs eğitimi sonunda, e devlet üzerinden sorgulatılabilen ve her yerde geçen, üniversite onaylı sertifika sahibi olursunuz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenlik / Liderlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın