Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi & Sertifikası

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi & Sertifikası

Wisc-r zeka testi eğitimi, WISC-R testini uygulamayı ve sonuçları yorumlamayı öğreten bir eğitimdir. Wisc-r zeka ölçeği eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı Wisc-r zeka testi uygulayıcı eğitimi sertifikası alınmaktadır.

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Nedir?

WISC-R (Wechsler Intelligence Scale for Children – Revised), çocukların bilişsel becerilerini ölçmek için kullanılan bir zeka testidir. Bu test, çocukların dil, problem çözme, hafıza, odaklanma ve diğer bilişsel becerilerini değerlendirmek için kullanılır. WISC-R testi, genellikle çocukların öğrenme güçlükleri veya bilişsel gelişim sorunları olanların tanısını koymak için kullanılır ve tedavi planlarının oluşturulmasına yardımcı olur.

WISC R zeka testi eğitimi, testi uygulayacak kişilerin WISC R testini nasıl uygulayacaklarını, sonuçları nasıl yorumlayacaklarını ve sonuçlara dayanarak öğrencilere özel eğitim planları hazırlayacaklarını öğretir. Bu eğitim ayrıca testte kullanılan araçları, test sürecini ve test sonuçlarının değerlendirilmesini de kapsar.

WISC-R zeka testi eğitimi, çocukların bilişsel becerilerini değerlendirirken, test sonuçlarını çocukların öğrenme güçlüklerinin belirlenmesi ve tedavi edilmesi için kullanır. Bu eğitim, WISC-R testinin doğru bir şekilde uygulanmasını ve sonuçlarının doğru bir şekilde yorumlanmasını sağlayarak, çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunur.

Wisc R Zeka Testi Nedir?

WISC-R zeka testi, çocukların zeka düzeylerini ölçmek için kullanılan bir testtir. WISC-R, Wechsler çocuklar İçin zeka ölçeği revize edilmiş sürümünün kısaltmasıdır. Bu test, 6 ila 16 yaşları arasındaki çocukların zeka seviyelerini değerlendirmek için kullanılır.

WISC-R, farklı bölümlerden oluşur ve bu bölümler, çocukların farklı zeka becerilerini ölçer. Bu bölümler arasında sözel zeka, performans zeka, işlem hızı, çalışma belleği, konsantrasyon gibi alanlar bulunmaktadır.

WISC-R zeka testi, çocukların zeka düzeylerini ölçmek için yaygın olarak kullanılan bir testtir. Test sonuçları, çocukların zeka seviyelerini ölçmenin yanı sıra, öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği gibi konularda da yardımcı olabilir. Ayrıca test sonuçları, çocuğun güçlü ve zayıf yönlerini belirlemeye yardımcı olabilir ve eğitim planlaması için önemli bir kaynak olabilir.

Wisc R Zeka Testi Eğitimi Kimler Alabilir?

WISC-R zeka testi eğitimi, psikologlar, pedagoglar, çocuk ve ergen psikiyatristleri, öğretmenler, özel eğitim uzmanları, rehberlik ve psikolojik danışmanlık gibi alanlarda çalışan profesyoneller tarafından alınır. Ayrıca aile danışmanları, çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlarda eğitime katılabilir.

İstihdam alanları Nelerdir?

WISC-R zeka ölçeği sertiifkası almış kişiler, aşağıdaki istihdam alanlarında çalışabilirler:

  • Okullarda Çalışabilirler
  • Özel eğitim merkezlerinde veya özel eğitim okullarında çalışabilirler.
  • Özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler
  • Danışmanlık hizmeti veren kurumlarda çalışabilirler.

Eğitim İçeriği Nasıldır

  • Yönerge kitabı, test materyalleri ve cevap formu tanıtımı
  • Yönergeler ve her bir alt testin nasıl uygulandığı ve nasıl puanlandığı
  • Gerçek uygulamalardan elde edilen cevaplarla kayıtlama ve puanlama alıştırmaları
  • Test sonucunda elde edilen puanların zeka bölümü olarak değerlendirilmesi anlatılır
  • Raporlama ve rapor örnekleri sunulur.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Üniversiteler iş birliği ile hazırlanan wisc-r zeka testi uygulayıcı eğitimi sertifika kursu, video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından sertifika verilmektedir.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 100 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Wisc-r zeka testi uygulayıcı eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın