Uyku Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Uyku Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Uyku koçluğu eğitimi, üniversite iş birliğinde profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Uyku danışmanlığı eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabileceğiniz programdır. Uyku eğitmenliği eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlandığında 120 saatlik e devlette sorgulanan üniversite onaylı uyku eğitmenliği sertifikası sahibi olursunuz. Alacağını sertifikanızla “uyku eğitmeni”, “uyku danışmanı” veya “uyku koçu” unvanını kullanabilirsiniz.

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifikası Kursu Nedir?

Uyku eğitmenliği eğitimi ile bebeklerde yaşanan uyku sorunları ile ilgili doğru bilgiler verecek uyku koçları yetiştirmek hedeflenmektedir. Bilimsel veriler esas alınarak bireyleri hamile ve bebek uykusu konularında bilinçlendirecek, onları, değişimlerini sağlayacak, eğitime adım atmaları konusunda yüreklendirme yapacak uyku danışmanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Uyku eğitmenliği eğitimi sertifikası kursu sayesinde bebeğin ağlama anlamlarını çözecek, bebeğin kendi kendine sağlayacak oluşturma bilgi ve becerisine sahip olacaksınız.

Uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası kursu sonunda bebeklere nasıl uyku alışkanlığı kazandırılacağı konusunda yetkinlik kazanacaksınız Ayrıca alacağınız sertifika ile uyku eğitmeni olarak meslek olarak yapabileceksiniz.

Kursevim olarak sağlıklı anne, sağlıklı uyku anlayışı ile üniversite iş birliği ile deneyimli alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan uyku eğitmenliği eğitimi, tüm anneler ve uyku eğitmeni olarak kariyer planlayan kişiler içindir. Uyku danışmanlığı eğitimi alarak sizlerde uyku danışmanı olabilirsiniz.

Uyku koçluğu eğitimi çocukların uykuya dalma alışkanlıklarının değiştirilerek uyku sorunlarının giderilmesini sağlamak için yapılması gerekenlerin yer aldığı programdır. Bu eğitimde kesintisiz uykuya uyaran olmadan dalabilmeyi öğretmek amaçlanmıştır.

Uyku Eğitmeni ile Anne, bebeğiyle hep göz ve ten teması içinde olma yöntemini öğrenir. Kendine inanan anne uyku eğitiminde başarıya ulaşmaktadır.

Uyku Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir?

Uyku eğitmenliği eğitimi sertifikası kimler alabilir? Uyku koçluğu eğitimine Ebeler, Hemşireler, Koçluk hizmeti vermek isteyenler, Çocuk Gelişimciler, Anaokulu Öğretmenleri, Ebeveyn koçluğu yapanlar, Bebek masajcıları, Refleksologlar, Uyku Danışmanı olmak isteyen herkes katılabilir. Katılım için herhangi bir ön şart yoktur.

Uyku Koçluğu Eğitimi Çalışma Alanları Nelerdir?

Uyku eğitmenliği eğitimi sertifikası alanlar ve mesleki yeterliliğe sahip olan uyku koçları;

– Uyku danışmanlığını profesyonel olarak yapabilirler.
– Uyku merkezlerinde çalışabilirler.
– Uyku koçluğu yapabilirler.
– Anne babalara uyku danışmanlığı yapabilirler.
– Belediyelere uyku koçluğu eğitmenliği projeleri yapabilirler
– Uyku eğitimi üzerine seminer ve çalışmalarda bulunabilirler.

Uyku Koçluğu Nedir?

Uyku konusunda bebeklere, çocuklara ve yetişkinlere yaşadıkları sorunların uzun vadeli ve dengeli olarak çözülmesi adına destek olan kişilere uyku koçu denir. Anneler için bebeklerde yaşanan uyku problemi çok önemli bir sorundur. Uyku problemi yeni doğmuş bebeği olan annelerin nasıl baş edeceğini bilmediği en önemli konuların başında gelir. Uyku danışmanları ile bu yaşanan sorunlar kolaylıkla çözüme kavuşabilmektedir. Bu durum uyku koçlarına ve uyku eğitmenliği mesleğine ihtiyacı ve talebi artırmıştır.

Geceleri 10-12 saat deliksiz uyumayan ve gündüzleri uykuları çok düzensiz olan bebekler uyku sorunu yaşayan bebeklerdir. 3-36 aylık bebeği olan ve bu sorunları yaşayan her anne uyku danışmanlığı hizmeti alabilir. Uyku eğitmenleri, desteksiz uyku, doğru ve düzenli uyku rutini oluşturma, kesintisiz gece uykusu, kendisini sakinleştirme konusunda hizmet sunarlar.

Uyku koçları, çocukların uyku bozuklularının giderilmesine yönelik olarak, çocuğun uyku düzeninde, uykuya dalma alışkanlıklarında, kaliteli uyku için gereken ortamların ve şartların oluşturulması konularında destek verirler. Uyku koçluğu ile bebekleriniz huzurlu ve derin bir uykuya kavuşabilir.

Uyku Eğitimi Nedir?

Uyku eğitimi, bebekler ve çocukların sallanmadan, kucakta gezdirilmeden, emzirilmeden vb. destekler olmadan kendi kendilerine nasıl uyulabileceklerini öğretmek ve gece boyunca kesintisiz uyumasını sağlamaktır. Sağlıklı olmayan uyku alışkanlıkları uyku eğitimi ile sağlıklı uyku alışkanlıklarına dönüştürülebilmektedir.

Uyku hayatımızı düzgün şekilde devam edebilmemiz ve metabolizmamızın dinlenmesi için önemli bir temel ihtiyaçtır. Daha güzel uyuma, uyuma ritmi, uyku gerekliliği, uyku süresi gibi konulara uyku eğitimi ile hâkim olabileceksiniz.

Uykusuzluk çocukların gelişimleri ile ilgili en önemli problemlerden biridir. Gece boyunca deliksiz uyku uyuyamayan bebekler, sık sık uyanıp sallanma, emme veya kucak ihtiyacı hissederler.

Kendini sakinleştirebilme becerisi kazandırılmamış bebek, ya uykusuzdur yada anneye, memeye, veya sallanma şeklinde uykuya alıştırılmıştır. Bu durum bebekte uykuya zor dalma, sık sık uyanma, huysuzlanma, dikkatin çabuk dağılması, öğrenme zorluğu çekme, adaptasyon sıkıntısı yaşama ve keyifsizliğe yol açar.

Uyku Hijyeni Nedir?

Kaliteli ve sağlıklı bir uyku için gerekli olan tüm şartların oluşmasını sağlayan kuraların tamamına uyku hijyeni denir. Daha iyi ve düzenli bir uyku için doğrular ve yanlışlar birbirinden ayrılarak, hali hazırdaki rutinler gözden geçirilerek ve ince ayarlar yapılarak düzenli ve kaliteli uyku ritmi oluşturmak amaçlanır.

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Uyku danışmanlığı Sertifikası nasıl alınır? Uyku koçluğu sertifikası sahibi olmak için öncelikle uyku eğitmenliği eğitimi alınmalıdır. Alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından üniversite işbirliği ile hazırlanan sertifika programlarına katılım sağlamalısınız. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlamanız durumunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı uyku koçluğu eğitimi sertifikası sahibi olursunuz.

Uyku Koçu Nasıl Olunur?

Uyku koçu olmak için öncelikle uyku koçluğu eğitimi alınmalıdır. Üniversite ve danışmanlık merkezleri kurumlar tarafından uyku eğitmenliği eğitimi programları düzenlenmektedir. Bu programlara katılım eğitim ve eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Alınan bu sertifika ile “uyku koçu”, “uyku eğitmeni”, “uyku danışmanı” unvanı ile mesleğinizi icra edebilirsiniz.

Uyku Koçluğu Eğitimi İçeriği Nasıldır?

Uyku danışmanlığı eğitimi içeriği şu şekildedir:

– Uyku Eğitmenliğine Giriş
– Uyku Danışmanın Rolü Nedir?
– Uyku Eğitimi Nedir? Neden Gereklidir? Ne Zaman Başlanmalıdır?
– Uyku Eğitimi ve Emzirme İlişkisi?
– Emzirme ve Bağlanma İlişkisi
– Emme ve Uykuya Geçme İlişkisi
– Uyku Eğitiminde Gece Beslenmesi Nasıl Yapılmalı?
– Uyku Eğitimi ve Ağlama İlişkisi?
– Bebekler Neden Ağlar?
– Ağlamanın Bebekler Üzerindeki Etkisi
– Uyku Eğitiminde Ağlamanın Yeri?
– Sağlıklı Uyku İçin Gereken Şartlar?
– Rutinler-Bebeğin Odasının Ayrılması
– Odanın Fiziksel Kuralları
– Bebeklerde Uyku Düzeni
– Uyku Programı Oluşturma
– Anne ve Bebeği Sakinleştirme
– Uyku Eğitimi Yöntemleri
– Kim West Metodu
– Tracy Hogg
– Yatır Kaldır Metodu
– Ferber Metodu

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Uyku koçluğu eğitimi sertifikası kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Uyku danışmanlığı eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Uyku koçluğu sertifikası almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın