Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Uyku Eğitmeni Nasıl Olunur?

Uyku Eğitmeni Nasıl Olunur?

Bebek uyku eğitmeni nasıl olunur? Bebek uyku eğitmeni olmak için uyku koçu eğitimi sertifika programına katılmak ve eğitim sertifikasını almak gereklidir. Bunun için kurumların uzaktan eğitim kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Üniversiteler ve üniversite onaylı kurumlar online uzaktan eğitim kursları düzenlemektedirler. Ayrıca kurumumuzda bebek uyku eğitmeni uzaktan eğitim programı bulunmaktadır. Dilerseniz kurumumuzun uzaktan eğitim kurslarına katılabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz.

Kurumumuzda uzaktan eğitim kursuna katılmak için başvuru yapabilirsiniz. Bebek uyku koçu olmak isteyen herkes kurslara kayıt yaptırabilmektedir. Kayıt işlemlerinizi kurumumuzun online uzaktan eğitim sitesine giriş yaparak Hemen Kayıt Ol sekmesine tıklayarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi eksiksiz şekilde tamamladığınızda uzaktan eğitim sistemi kullanıcı bilgileri sizlere gönderilecektir. Kurs eğitimlerimizde videolu anlatımlar şeklinde uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir. Derslerin sonunda gireceğiniz sınavdan en az 50 puan almanız gerekir. Böylece bebek uyku danışmanı olarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Uyku Eğitmeni Nedir?

Bebek uyku koçu, bebeklerin sarılma veya sallama gibi aktiviteler olmadan kendi başına uykuya dalmayı öğreten danışmanlara denir. Çocuk gelişiminde sağlıksız uyku veya uykusuzluk gibi alışkanlıkları düzenli uykuya çeviren kişilerdir. Bebek uyku danışmanı uyku sorunu olan bebeklerin, sorunlarını çözmede farklı metotlar uygulamaktadır. Uyku eğitmenliği günümüzün gözde mesleklerinden biri halini almıştır. Uyku koçları, bebeklerin uykuları ile ilgili bilimsel verileri değerlendirerek, aile bireylerini bilgilendirmek ve eğiterek değişime geçmeleri için teşvik etmekten sorumludur. Bebek uyku danışmanı olarak kariyer hayatınıza yön verebilirsiniz. Aynı zamanda bebek uyku koçu olarak bebeğinizin uyku sorununa çözümler üreterek, bilimsel yöntemler eşliğinde düzene koyabilirsiniz.

Uyku Koçu Kimler Olabilir?

Uyku eğitmeni kimler olabilir? ‘’Bebek uyku danışmanı nasıl olunur?’’ sorusunun cevap bulunduktan sonra ikinci merak edilen konu, elbette uyku danışmanı kimlerin olabileceğidir. Uyku koçu olmak isteyenlerin başında elbette bebekleri uyku sorunu yaşayan aile bireyleri gelmektedir. Bunun yanı sıra mesleki hayatlarını uyku koçluğu yaparak devam etmek isteyenler bebek uyku danışmanı olabilmektedir. Ayrıca Psikologlar, Doktorlar, Sosyal hizmet uzmanları, Aile danışmanları, Koçluk merkezlerinde çalışanlar ile danışmanlık bürolarında bebek uyku eğitmeni olarak görev almak isteyen herkes başvuru yapabilir ve uyku koçu olabilir.

Uyku Eğitimi Sertifika Programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı uyku eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın