Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Üniversite Onaylı Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Üniversite Onaylı Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

MEB’e bağlı kurumlarda katılacağınız eğitim sonunda sonunda MEB onaylı beslenme koçluğu sertifikası alınmaktadır. Üniversite ve bağlı kurumlarda katılacağınız beslenme koçluğu eğitimi sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı beslenme koçluğu sertifikası alınmaktadır.

Kurs programı içeriğinde temel beslenme, hakkında bilgi verilmektedir. Beslenme koçluğu eğitim programında metabolizmayı etkileyen etmenler ile günlük alınacak kalori miktarının doğru şekilde hesaplanması gibi bilgiler yer almaktadır. Ayrıca sağlıklı şekilde yaşamanın kavramları ve beslenme ilkeleri ile günlük öğün planlamasına kadar bilgilere yer verilmektedir. Üniversite onaylı beslenme koçluğu kursu ile beslenme koçluğu olarak çalışmak isteyenlerin eğitim kurslarına katılarak sertifikalarının almaları gerekmektedir. Uzaktan eğitim sistemi şeklinde yürütülen kurs programı 30 gündür. Eğitim programına katılarak sınavdan başarılı şekilde geçtiğiniz taktirde beslenme koçu olarak çalışabilirsiniz. Üniversite Onaylı Beslenme Koçluğu

Beslenme Koçu Kimdir?

Beslenme koçu, bireylere günlük yaşamlarında düzenli beslenmelerine ve sağlıklı şekilde beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesine yardımcı olan kişilerdir. Bireylere sağlıklı yaşamaları için beslenme hakkında bilgi sahibi olan ve danışanlarını günlük yaşamlarına göre yönlendiren kişilere verilen isimdir. Beslenme koçu danışanlarının neler yapmaktan hoşlandıklarına ve neleri sevdiklerini analiz yapar ve buna göre hareket etmesini sağlar. Bu sayede danışanlarının yaşamları boyunca sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinmek ve günlük periyotları arasında yer alan spor, sağlıklı besin tüketimi ile sosyal aktivitelere vakit ayırmayı öğretmektedir.

Üniversite Onaylı Beslenme Koçluğu İstihdam Alanları Nelerdir?

Beslenme koçlarının istihdam alanları şu şekildedir. Sağlık kurumlarında, diyetisyen merkezlerinde, spor merkezlerinde, koçluk merkezlerinde, fitness merkezleri ile sağlık kabinlerinde, otellerde sağlıklı beslenme koçu olarak görev alabilmektedir. Aynı zamanda özel okullarda istihdam edilme imkanı bulunmaktadır. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinmek isteyen ve beslenme koçluğu eğitimini disiplinli şekilde yapmak isteyenlerin almayı tercih edeceği eğitim modelidir.

Beslenme Koçu Kimler Olabilirler?

Beslenme koçu olmak isteyenler, Sağlık kabinlerinde çalışanlar, Ebeler, Aile merkezlerinde çalışanlar, Danışmanlık merkezlerinde çalışanlar, Hemşireler, Doktorlar, Psikologlar, Çocuk gelişim uzmanları, Sosyal hizmet çalışanları, Spor merkezlerinde çalışanlar ve beslenme koçluğu sertifikası alarak kendisine sağlıklı beslenme koçu olarak kariyer edinmek isteyenler beslenme koçu olabilmektedir. Üstelik beslenme koçu olarak istihdam edilmek isteyenler, eğitim programına başvuru yaparak derslere girmeli ve sınavdan başarılı şekilde geçmelidir. Böylece üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirler.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programına Katılarak Üniversite Onaylı Sertifika Sahibi Olabilirsiniz. Eğitim detaylını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın