Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Sosyologlar Aile Danışmanı Olabilir mi?

Sosyologlar Aile Danışmanı Olabilir mi?

Sosyologlar aile danışmanı olabilir mi? sorusunun yanıtları bilinmesi gereken konuların arasında yer alır. Bu noktada aile danışmanı olabilmek için en ideal kişiler sosyologlardır. Sosyoloji uzmanları üniversitede aldığı ders eğitimi, aile danışmanı olmaya uygundur. Sosyoloji alanında alınan derslerin tamamı aile ve aile içi ilişkileri konularından olmaktadır.

Aile ve kadının toplum içindeki yeri ile çocuğun toplum içindeki yerini en ince ayrıntısına kadar inceleyerek ele almaktadır. Dolayısıyla üniversite bölümlerinin arasında diğer bölüm derslerinde aile içini inceleyen ders yoktur. Sosyoloji bölümü aileyi bütün ayrıntılarıyla incelemektedir.

Sosyoloji Aile Danışmanlığı Nasıl Olunur?

Sosyoloji aile danışmanlığı olmak için üniversite dört yıllık sosyoloji bölümü mezunu olmak gerekir. Fakat yalnızca üniversite mezunu olmak, aile danışmanı olmak için yeterli değildir.

Sosyoloji mezunları öncelikle MEB’e veya Üniversiteler ve bağlı kurumlardan Aile danışmanlığı eğitimi programlarına katılmaları gerekmektedir. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olarak aile danışmanı sertifikası sahibi olma şartı aranmaktadır. Sosyologlar aile danışmanı olabilir mi?

Aile danışmanlığı sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikasını alan sosyoloji mezunları aile danışmanı unvanı ile aile danışmanlığı yapabilirler. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığında görev alabilir. Ayrıca kendisi aile danışmanlığı merkezi açabilir.

AÖF Sosyoloji Mezunu Aile Danışmanı Olabilir mi?

Aile danışmanı olmanın AÖF veya örgün eğitim mezunu olunması ile alakası yoktur. Aile danışmanı olmak için üniversitelerin sosyoloji bölümünü lisans düzeyinden mezun olmaları gerekmektedir.

AÖF sosyoloji mezunu aile danışmanı olması için birtakım kriterleri tamamlanması gerekmektedir. Öncelikle açık öğretim fakültesi, sosyoloji bölümünü lisans düzeyinde mezunu olmalıdır.  Sonraki aşamada aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikası programlarına başvuruda bulunmalıdır. Sosyologlar aile danışmanı olabilir mi?

Eğitime uzaktan online eğitim yada örgün eğitim şeklinde tercihe göre katılabilir. Vakit sorunu yaşayanlar için online uzaktan online aile danışmanlığı eğitimi daha idealdir. Aile danışmanlığı eğitimi programına başlamak yetmez, yapılacak sınavları başarı ile geçmeniz gerekir. Böylece sertifika alarak aile danışmanı olunabilir. Ayrıca kendi büronuzu açabilir ya da kuruluşlarda çalışabilir.

Sosyologlar Aile Danışma Merkezi Açabilir mi?

‘’Sosyologlar aile danışma merkezi açabilir mi?’’ diye sorulduğunda yanıt, sertifikası olan ve sosyolog bölüm mezunu olan kişiler kendi aile danışmanlığı merkezini açabilir. Bunun için hiçbir engel yoktur. Yalnızca üniversitelerin sosyoloji bölümü mezunu olmak ve aile danışmanlığı sertifikası sahibi olmak aile danışma merkezi açmak için yeterlidir. Sosyologlar aile danışmanı olabilir mi?

Aile danışmanı merkezi açmak için MEB veya Üniversiteye bağlı kurumların herhangi birinden sertifika almanız yeterli olacaktır. Eğitimi ve sertifikayı MEB’ e bağlı veya Üniversiteye bağlı kurumların hangisinden aldığınızın bir önemi yoktur. Hatta kurumların birinin diğerinden üstünlüğü yoktur. Önemli olan aile danışmanlığı sertifikası sahibi olmanız yeterlidir.

Sosyologlar mezunu aile danışma merkezi açması için öncelikle bakanlık tarafından yayınlanan aile danışmanı merkezi açma yönetmeliğini detaylıca incelemelidir. Aile danışmanı merkezi nasıl açılır, neler gerekli, hangi personeller nasıl çalışacak detaylıca belirtilmektedir.

Sosyologlar aile danışmanı olabilir mi? Sosyoloji mezunları için üniversite iş birliği ile alanında uzman deneyimli eğitmenler tarından aile danışmanlığı sertifika programı hazırladık. Aile danışmanlığı eğitimi programına hemen katılarak devlet üniversitesi onaylı e devlette sorgulanabilen aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Alacağınız sertifikanızla aile danışmanı unvanı ile çalışabilir kendi merkezinizi açabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifika programına katılmak için hemen kayıt ol formunu doldurarak eğitimlere hemen başlayabilirsiniz. Eğitim hakkında detaylı bilgi edinmek için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir veya hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın