Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Sertifika Veren Yerler

Sertifika Veren Yerler

Sertifika Veren Yerler

Sertifika veren yerler meb onaylı ya da üniversite onaylı kurumlar olabilir. Meb Onaylı sertifikalar, sertifikaların Meb tarafından onaylanmasıdır. Üniversite onaylı Sertifikalar ise YÖK’e bağlı üniversiteler tarafından onaylanmasıdır. Alınan sertifikalar ile ilgili alanda eğitimci olunabilir, kazanç sağlanabilir.

Sertifika; bir kurs veya seminere katılıp bitirdikten sonra alınan öğrenim belgesidir. Sertifika programları çok konuda uzmanlaşma sağlayacağından kariyer planlaması yapanların mutlaka böyle programlara katılması gerekir. Bu eğitim programlarından lisans eğitiminden sonra faydalanılabilir.

Sertifika veren yerler. Ayrıca bu programları kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen bireyler de tercih etmektedir. Bu eğitim programlarından profesyonellerden yeni mezun üniversite öğrencilerine kadar pek çok kişi yararlanabilir. Sertifika programlarına katılarak yeni bir iş imkanı ve kariyer fırsatı oluşturulabilir.

Bu eğitim programları kapsamında bireylere iş hayatlarında kullanacakları değerli ve güncel bilgiler sunulur. Bireyler bu bilgiler ışığında problem çözebilir, fikir üretebilir ve durum analizi yapabilir hale gelirler. Bu eğitim programları bireylerin bu yetilerini geliştirdiğinden bu eğitimlere verilen önem artmıştır.

Sertifika veren yerler. Yapılan araştırmalara göre son 5 yılda bu eğitimlere olan ilgi %600 artmıştır. Sertifika eğitim programlarının oldukça geniş program yelpazesi vardır. Sertifika programına katılanlar ilgili eğitim programları ile ilgili hızlı ve güncel bilgiler edinebilirler. Planladıkları kariyer basamaklarında en güçlü desteği yanlarında bulabilirler.

Sertifika  programlarına katılırken, Resmi Olarak Sertifika Veren Yer tercih edilirse karşılaşılacak sorunlar en aza iner

Bu yüzden sertifika alacağınız yer 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu’nda belirtilen esaslara göre açılmış ve resmi gazetede yayınlanan Yönetmeliği ile sertifika programları düzenleyip, sertifika verme imkanı sağlayan bir Devlet üniversitesinin Uygulama ve Araştırma Merkezi gibi yerler olmalıdır

Resmi Olarak Sertifika Verebilen Yerler ;

– YÖK’e bağlı üniversitelerin yönetmeliğinde belirtilen Uygulama ve Araştırma Merkezleri, (Sürekli Eğitim Merkezi, Uzaktan Eğitim Merkezi, Yaşam boyu Eğitim Merkezi vb.)

– Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bağlı olarak; Özel kurs merkezleri, Halk Eğitim Merkezleri, Hayatboyu Öğrenme, Mesleki ve Teknik Öğretim vb. olarak sertifikayı MEB düzenler,

– İşkur onaylı sertifika veren Mesleki Eğitim Kurs Merkezleri,

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın