Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Sertifika Programının Amaçları

Sertifika Programının Amaçları

Sertifika Programının Amaçları Nelerdir ?

Sertifika programının amaçları ve bireye sağladığı yararlar sırası ile ifade etmek istersek ?

Belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız, en pratik yöntem o alana ilişkin bir sertifika edinmektir. Belli bir konuda uzmanlaşmanızı sağlayan, iş hayatı açısından yüksek lisans programlarına alternatif olarak değerlendirilmesi gereken ve üniversite eğitiminden sonra katılabileceğiniz programlardır.

Sertifika programının amaçları nedir sorusuna yanıt arayalım. Sertifika ve diploma programlarını genelde farklı bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler tercih etmektedir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, yeni mezun üniversite öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir. Kısacası belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamanın en pratik yöntemi o alana ilişkin bir sertifika edinmektir.

Sertifika programlarının içeriği daha güncel bilgilerle sizi donatır. Ayrıca rakiplerinizden sizi bir adım öne geçirir.Bu programlar, sizi iş hayatınızda kullanacağınız çok güncel ve değerli bilgilerle donatır. Yaşanmış iş tecrübeleri ile durum analizi yapabilme, fikir üretebilme ve problem çözebilme gibi yetilerinizi geliştiren bu programlara olan ilgi, tüm bu nedenlerden dolayı son 5 senede %600 artmıştır.

Sertifika Programının Amaçları ve Faydaları

Sertifika programları, master programlarının gerektirdiği kadar bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler için popüleritesi gün geçtikçe artan bir eğitim türüdür. Sertifika programları, master programlarına göre daha pratik ve gerçek hayatta uygulanabilir bilgiler içermesi, daha kısa sürmesi, kabul koşullarının daha esnek olması ve eğitimin daha ekonomik olması nedeniyle cazip, tercih edilen programlardır. Sertifika programının amaçları.

Sertifika programları sayesinde katılımcı kısa zamanda yeni bir kariyer kazanabilir. En az 4 hafta en çok 1 yıla kadar uzayabilen, tasarımdan iletişime, medyadan muhasebeye, pazarlamaya, sinemaya, bilgisayar bilimlerine, modaya, reklamcılığa, hukuka, hatta havacılık ve denizcilik gibi teknik alanlara kadar uzanan geniş bir alanda eğitim veren bu programlardır. Katılan kişi 3 ya da 6 ay gibi kısa bir zamanda hem ihtiyaç duyduğu eğitimi hem de dünyanın her yerinde geçerli eğitim belgesini edinebilir ve böylece kariyerinde hızla yükselebilir.

Üniversitede edindiği meslek ile iş bulma şansının çok düşük olduğunu düşünenler. Maalesef günümüzde üniversitede okuyan birçok kişi mesleklerine olan sınırlı talep olduğunu düşünürler. Ayrıca o mesleği yapan çok fazla aday olduğunu düşündüklerinden daha mezun bile olmadan iş bulamayacakları konusunda endişe duymaktadır. Sertifika programının amaçları nedir ? İlgi duyduğunuz, ya da talep olduğunu düşündüğünüz bir alanla ilgili sertifika alabilirsiniz. Alacağınız sertifika ve diploma programları sayesinde bu endişeye son verebilir, iş bulma sahanızı genişletebilirsiniz.  Örneğin Sosyoloji bölümünden mezun olmak sizi diğer adaylardan ayrıcalıklı bir yere koymaz. Ancak buna bir Aile Danışmanlığı Sertifikası eklerseniz  artık mezun olduğunuz bölüm mezunları içinde Aile Danışmanlığı alanında bir adım önde olacaksınız. Sizde iş hayatında diğer üniversite mezunlarından bir adım önde olmak istiyorsanız eğitim danışmanımız size yardımcı olacaktır. Sertifika programının amaçları.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın