Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitmenliği Kursu Sertifika Eğitimi

Satranç Eğitmenliği Kursu Sertifika Eğitimi

Satranç eğitmenliği kursu, üniversite onaylı olarak bütün üniversitelerin uzaktan eğitim programı üzerinden verilmektedir. Aynı zamanda kurumumuzun uzaktan eğitim sistemi üzerinde satranç eğitmenliği kursu programı bulunmaktadır. Kurs programı eğitiminin içeriğinde stratejik düşünme becerisi kazandırdığı için zeka gelişimine etkileri büyüktür. Satranç oyunu çok eski yıllar dayanmaktadır. Satranç oyunu sayesinde beyin jimnastiği yaptırır, aynı zamanda etik düşünme yetkinliği kazandırır. Bu nedenle satranç kurslarına olan rağbet oldukça fazladır. Özellikle sertifikasını alarak eğitmen olarak görev yapmak isteyenler için oldukça faydalı bir eğitim kursudur. Üstelik satranç eğitmenliği programına dileyen herkes kayıt yaptırabilmektedir.

Satranç Eğitmenliği Kursunu Kimler Alabilir?

Satranç eğitmenliği kursu kimler katılabilir? Satranç eğitmenliği kursunu almak isteyen kişiler, kurs eğitim programına katılabilir.

  • Ebeveynler çocukları ile kaliteli vakit geçirmek ve çocukların beyin gelişimine faydalı olmak istediklerinde kurs programına katılabilir.
  • Bunun dışında üniversitenin bütün lisans programından mezun olan kişiler kurs programına kayıt yaptırabilir.
  • Lisans bölümü öğrencileri ve sınıf öğretmenleri ile danışmanlık yapan bireyler kurs programına kayıt yaptırarak katılabilmektedir.
  • Ayrıca ön lisans ve lise mezunları sertifika sahibi olmak istedikleri zaman kurs eğitim programına kayıt yaptırabilir.

Satranç Eğitmenliği Kursu Ne İşe Yarar?

Satranç eğitmenlik kursu ne işe yarar? Satranç eğitmenliği üniversite tarafından onaylı sertifika olması sebebiyle etüt merkezlerinde ve gençlik ve spor müdürlüğü bünyesinde satranç hocası olarak görev alabilmektedir. Satranç eğitmenliği sertifikasını alanlar diledikleri zaman, üniversite onaylı olarak okullarda satranç eğitmenliği yapabilir. Belediyelerde, ve etüt merkezlerinde satranç kursları açabilirsiniz.

Satranç Eğitmen Eğitimi Kursunun Kazanımları Nelerdir?

Satranç eğitmenliği kursu kazanımları şu şekildedir.

  • Satranç eğitmeni olmak isteyenler ismek ve gençlik kolları merkezlerinde eğitmenlik yapabilirsiniz.
  • Kurs eğitiminin sonunda sertifika sahibi olanlar, devlet okullarında ve özel okullarda satranç öğretmeni olabilmektedir.
  • Kolejlerde ve özel eğitim merkezlerinde satranç sınıfları açıp öğrencilerin beyinlerinin gelişmesine faydalı olurken kazanç elde edebilirsiniz.
  • Satranç belgenizle halk eğitim merkezlerinde öğrenci bularak satranç eğitimi verebilirsiniz.
  • Devlet okullarında ya da özel okullarda kurslar açarak gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden ya da özel bireysel kurları vererek kazanç elde etme imkanınız bulunmaktadır.

Satranç Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın