Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç eğitimi sertifikası almak için bütün üniversitelerde uzaktan eğitim programına başvurmanız mümkündür. Kurumumuzda bulunan, üniversite onaylı olarak verilen satranç eğitimi sertifikasına kayıt yaptırarak eğitimleri başarılı şekilde tamamladığınızda ve satranç eğitimi sertifikasını almak için sınavdan geçerli not aldığınızda sertifika almaya hak kazanırsınız. Elbette bunun için kayıt formunu eksiksiz şekilde tamamlamalısınız. Ardından sertifika belgesini almak üzere, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, ders anlatım videoları uzaktan eğitim sisteminde size tanımlanır. Dilediğiniz yerden derslerinizi dinleyebilir ve sertifika sınavına katılabilirsiniz. Sertifikadan en az 50 puan almanız gerektiğini unutmamalısınız. Böylece ömür boyu geçerli olacak sertifika sahibi olabilirsiniz. Ayrıca alacağınız sertifika, üniversite onaylı olmasının yanı sıra e devlet üzerinden arama yaptığınızda karşınıza çıkacaktır.

Satranç Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç eğitmenlik sertifikası ne işe yarar? Satranç eğitmenliği sertifikası, devlet eğitim kurumlarında ve özel kurumlarda geçerli olan eğitim belgesidir.

  • Satranç eğitimi sertifikası alan kişiler, okullarda veya gençlik merkezlerinde istihdam edilebilir veya etüt merkezlerinde çalışmak üzere başvuru yapabilir.
  • Sertifikasını alan kişiler, kariyerlerine satranç eğitmeni olarak devam edebilmektedir. Belge sahibi olan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurs açabilmektedir.
  • Bunun dışında kolejlerde başta olmak üzere bütün eğitim kurumlarında görev almak üzere başvuru yaparak istihdam edilebilir.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Satranç eğitmenliği sertifikası nerden alınır? Satranç eğitimi sertifikası üniversitelerin uzaktan eğitim kurumlarında verilmektedir. Bütün eğitim kurumların online sisteminden belgenizi almak üzere başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Kurumumuzda uzman personellerin ders eğitimi verdiği satranç eğitimi sertifika kursu bulunmaktadır. Dilerseniz kurumumuza sertifikanızı almak için başvurabilirsiniz. Elbette kurs kayıtları için birtakım gerekli şartları tamamlamalısınız. Bunun için yapmanız gereken işlem, kurs kayıt formunu doldurmak ve size gelen mesajdaki şifre ile giriş yapıp eğitime katılmak yeterlidir. Ardından eğitimlerimizi başarılı şekilde tamamlamalısınız. Böylece satranç eğitimi sertifikası almak için sınava giriş yapıp geçme ihtimaliniz yüksek olur. Çünkü sınavdan geçmek için en az 50 puan almak zorunludur. En az 50 puan alan kişiler e devlet üzerinden sorgulatılabilen ve üniversite onaylı belgeye sahip olacaktır.

Satranç Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın