Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi, insanlara sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirmeler yapmak ve insanlara sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmak amacı ile hazırlanan eğitim programıdır. Günümüzde yaşam kalitesinin düşmesi ve insanların hareketsiz yaşamasından dolayı aşırı kilo artışı görülmektedir. Çağın temposuna ayak uydurmaya çalışan insanlar, aşırı stresli ve zaman sorunu yaşadıkları için stres kaynaklı kilo artışı yaşanmaktadır. Bu nedende aşırı kilo alımı sağlıksız beslenmeyi beraberinde getirmektedir. Sağlıklı beslenme koçluğu çağın stresinden ve monotonluğundan kaynaklanan kilo artışının önüne geçmek için insanlara bilgiler vererek ne yapmaları gerektiği konusunda hizmet vermektedir. Verilen kiloların alınmamasının sağlayarak, sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinmesi için kişilere yardımcı olunur.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Nedir?

Sağlıklı beslenme koçluğu, insanları sağlıklı beslenme konusunda hizmet veren kişidir. Sağlıklı beslenme ve kilo artışını durdurma ve yaşam kalitesini arttırmak için bireylere yardımcı olmaktadır. İnsanlara motivasyon kazanmalarına yardımcı olarak akıl hocalığı yapmaktadır. Dolayısıyla insanların refah yaşaması için çalışmalar yürütür. Ayrıca kilo vermek hakkında diyet dışında farklı alternatifler sunmaktadır. Böylece insanlara yedikleri yemekten keyif almalarına yardımcı olur. Aynı zamanda sağlıklı beslenme şeklini hayatlarına geçirmeleri konusunda hizmet sunmaktadır.

Beslenme Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimine katılmak için üniversite mezunu olmak gerekmemektedir. İsteyen herkesin başvurabileceği bir eğitim türüdür. Kariyerlerine sağlıklı beslenme koçu olarak idame ettirmek isteyen herkes eğitim programına başvuru yapabilir. Bunun dışında Doktorlar, Hemşireler, Diyetisyenler, Sağlık hizmeti veren kuruluşlarda çalışanlar ve Sağlık kabinlerinde çalışanlar bu eğitim programına başvuru yapabilir. Ayrıca Aile danışmanları, Psikologlar, Ebeler, Sosyal hizmet alanında çalışanlar, Çocuk gelişim uzmanları ve sağlıklı beslenme koçu olmak isteyen herkes bu eğitim programına başvurabilir.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Ne İşe Yarar?

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi alanlar, mesleki hayatlarına sağlıklı beslenme koçu olarak devam edebilir. Bunun için birçok kişi son yıllarda çeşitli kurumlarda sağlıklı beslenme koçu olarak görev yapmaktadır. Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi aldığınızda sağlık kurumlarında çalışabilirsiniz. Sağlık kabinlerinde ya da spor salonlarında sağlıklı beslenme koçu olarak görev alabilirsiniz. Otellerde veya diyet merkezlerinde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programına Katılarak Üniversite Onaylı E Devlette Sorgulanan Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifikası Sahibi Olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın