Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Robotik kodlama eğitimi sertifikası almayı düşünen kişilerin izlemesi gereken yöntem kısaca şu şekildedir. Almayı düşündüğünüz öğretim sertifikası Meb onaylı ve üniversitesi onaylı olmalıdır. MEB’e veya Üniversite ve üniversitelere bağlı kurumların düzenlediği sertifika programlarına katılmanız gerekir. Eğitim sonunda katıldığınız kuruma göre üniversite veya Meb onaylı robotik kodlama eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz.

Eğitime katılmaya karar verdiğiniz taktirde, kurumumuzun internet sitesine giriş yaparak kayıt işlemini başlatmak için kayıt formunu doldurmanız gerekir. Böylece robotik kodlama eğitim sertifikası almak üzere derslere katılabilirsiniz. Dersleri başarılı şekilde bitirdiğinizde, eğitim sonunda yapılacak sınavı başarılı şekilde geçmeniz gerekir. Sınavdan almanız gereken geçer not 50 puandır. Derslerine giren ve sınavı başarılı olarak tamamlayanlar, üniversite onaylı sertifikasını almaya hak kazanmış olacaktır. Ayrıca alacağınız sertifika e devlet üzerinden sorgulatılabilen sertifika türüdür.

Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kodlama ve robotik eğitmenlik sertifikası aldığınızda robotik kodlama eğitmeni olarak halk eğitim merkezlerinde görev yapma fırsatını yakalarsınız. Ebeveynler çocuklarının eğitimlerine faydalı olmak üzere eğitim sertifikası alabilir ve çocuklarına teknoloji eğitimi hakkında yardımcı olabilir. Özel okullarda kodlama ve robotik öğretmeni olabilirsiniz. Aynı zamanda etüt merkezlerinde hocalık yaparak kariyerinize devam edebilirsiniz.

Robotik kodlama hocası olmak isteyenlerin, sertifika alması zorunludur. Üstelik bu sertifikayı alan kişiler, iş başvurusu yaptığı kurumlarda diğer başvuru yapan adayların önünde olacaktır.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Robotik kodlama eğitimi sertifikası nereden alınır? Kodlama ve Robotik Sertifikası almak üzere üniversitelerin online uzaktan eğitim sitelerine kayıt yapabilirsiniz. Kodlama ve Robotik eğitimi almak üzere sitemiz üzerinden kayıt yaptırmak istediğinizde ‘’Hemen Kayıt Ol’’ sekmesi ya da ‘’Hemen Bilgi Al’’ sekmesine tıklayarak kayıt hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu eğitime katılmak istediğiniz taktirde WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Kayıt formunu doldurduktan kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından size belirlenen sayfa üzerinden videolu derslere katılabilirsiniz. Ders sonunda yapılan sınavdan en an 50 puan almanız gerekmektedir. Böylece sınavı başarı ile geçen kişilere eğitim sonunda, üniversite onaylı robotik kodlama eğitimi sertifikası verilecektir. Aynı zamanda verilen bütün sertifikalarımız e devlet üzerinden sorgulatıldığı zaman karşınıza çıkacaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın