Robotik Kodlama Eğitmeni Nasıl Olunur?

Robotik Kodlama Eğitmeni Nasıl Olunur?

Robotik Kodlama Eğitmeni olmak için robotik kodlama eğitmenlik eğitimi programlarına katılarak eğitim alınması gerekir. Eğitim almak üzere üniversitelerinin örgün ya da uzaktan eğitim programlarını tercih edebilirsiniz. Zaman sorunu olanlar online uzaktan eğitim programlarına başvuru yapma fırsatı vardır. Zamandan dolayı örgün eğitime kayıt yaptırma ihtimali olmayan kişiler, üniversitelerin uzaktan eğitim robotik kodlama eğitim programlarını tercih edebilir.

Kurumumuzda online olarak uzaktan eğitim robotik kodlama eğitmenlik sertifika programı bulunmaktadır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan sertifika programına internetin olduğu her yerden dilediğiniz zaman giriş yapabilir ve dersleri takip edebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlem kayıt işlemini başlatmak üzere hemen kayıt formunu doldurmaktır. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizin için açılan sayfa üzerinden derslerinize katılabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitmeni Nedir?

Robotik Kodlama Öğretmeni, robotik kodlama eğitimlerini vermek için e devletten sorgulanan sertifika sahibi kişilerdir. Eğitim kurumlarında düzenlenen robotik kodlama derslerine eğitmen olarak katılım sağlarlar. Robotik ve kodlama eğitimleri verirler.

Robotik kodlama eğitmeni, düzenlediği kurs programlarında kodlama ve robotik dersleri vererek çocukların teknoloji ile buluşmalarını sağlar. Çocukların makine ve teknolojilerini daha kolay anlamalarına yardımcı olur.

Robotik Kodlama Eğitmeni Kimler Olabilir?

Robotik Kodlama Eğitimi Kimler Alabilir? Kodlama ve Robotik eğitmen eğitimi programına, yeni mezun olanlar, robotik kodlama alanında ilerlemek isteyenler, özel okullarda hocalık yapmak isteyenler, etüt merkezlerinde kodlama ve robotik eğitimi vermeyi düşünenler katılabilir.

Ayrıca branş öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, ebeveynler, henüz üniversiteden mezun olmayan, bu alanda kendisini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri ile dileyen herkes bu eğitimi alabilir.

Eğitimin Kazanımları Nelerdir?

Robotik Kodlama Eğitmeni Ne İş Yapar? Robotik kodlama öğretmeni olarak etüt merkezlerinde ve özel okullarda görev alabilirsiniz. Kodlama ve robotik eğitmenlik sertifikasını alan kişiler, çeşitli kurumlarda ders verebilir. Halk eğitim merkezlerinde robotik ve kodlama kursları düzenleyebilirler. Ayrıca robotik kodlama hocası olarak MEB okullarında görev alarak mesleki kariyerinizin basamaklarını güvenle arttırabilirler.

Robotik Kodlama Eğitmeni Maaşları Ne Kadar?

Robotik kodlama öğretmeni maaşı çalıştığı kuruma bilgi birikimine ve mesleki tecrübeye göre değişkenlik gösterir. Robotik kodlama öğretmeni maaşı mesleğe yeni başlayanlar için asgari ücret düzeyindedir. Alınacak maaş mesleki tecrübenizle artış gösterecektir.

Meb okullarında atama yoluyla görev alan öğretmenlerin alacağı maaş diğer öğretmenlerin alacağı maaşına benzer olacaktır. Ayrıca etüt merkezlerinde özel okullarda robotik kodlama öğretmeni olarak çalışarak maaş alabilirsiniz. Üstelik halk eğitim merkezlerinde öğrenci toplayıp saat üzerinden kendi maaşınızı belirleyebilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifikanızı alabilirsiniz. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan programa kayıt formunu doldurarak katlım sağlayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın