Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi

Robotik Kodlama Eğitmen eğitimi programı ile çocuklara ihtiyaç duyacakları robotik   kodlama alanında eğitim verilerek, çocukların bilgi ve yeteneklerini kazanmaları sağlamaktadır. Dolayısıyla bu eğitimin temel amacı çocuklara robotik kodlama becerisini kazandırarak, yetenekleri doğrultusunda bilgi ve seviyelerine göre ihtiyaçları olan zemin sağlanır. Eğitimin sonunda bütün katılımcılar, materyal tasarımı, zekâ kuramı, gelişim psikoloji, eğitim içerik planlama gibi birçok alanda kodlama becerisine hakim olurlar.

Robotik Kodlama Eğitmeni Nedir?

Robotik kodlama eğitimi verebilecek eğitim bilgi ve beceri sahibi kişilere Robotik kodlama eğitmeni denir. Kodlama ve robotik eğitmeni olmak isteyenler öncelikle robotik kodlama alında üniversiteler veya diğer kurumlar tarafından düzenlenen kurs programlarına katılmaları gerekir. Bu alanda görev almak isteyenler bu eğitimlerden sonra sertifika sahibi olmaları gerekir.

Robotik kodlama eğitmeni olmak isteyen katılımcılara, bilgi ve beceri kazandırmak üzere eğitim verilir. Düzenlenen eğitim programını başarı ile tamamlayanlar eğitim sonunda yapılacak sınava girmeye hak kazanırlar. Sınavda başarılı olan kişiler üniversite onaylı e devlette sorgulanan sertifika alarak robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilirler.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi Nasıl Alınır?

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi sertifikası almak üzere üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri veya üniversitelere bağlı kurumların düzenlediği eğitim programlarına kayıt olabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde yapıldığı gibi örgün olarak da yapılmaktadır. Zamana ve mekana bağlı kalmadan eğitim almak isterseniz uzaktan eğitimi tercih edebilirsiniz.

Robotik kodlama eğitmen eğitimi sertifikasını almak için başvuru yapacağınız kurumu belirleyerek, kayıt işlemleri için seçilen kuruma başvurunuzun yapılması gerekir. Başvuru sürecinden sonra site üzerinde belirtilen tarihte giriş yaparak derslere katılmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca dersler bittiği zaman yapılacak sınavdan geçmek için yeterli puan almalısınız. Sınavdan geçerli not alan kişiler üniversite onaylı sertifika sahibi olur.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kodlama ve robotik eğitmenlik sertifikası alanlar ve mesleğin gerektirdiği yeterliği sağlayanların çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • ‘Kodlama ve Robotik Eğitmeni olarak kariyerlerine yön verebilir ve kendilerine istihdam alanı açabilirler.
  • Etüt merkezlerinde görev alan eğitimciler için robotik kodlama eğitmeni olarak etüt merkezlerinde görev alabilir.
  • Özel okullarda ve görev almak isteyenler için CV’lerinin donanımlı olmasını sağlayarak, rakiplerin önüne geçebilir.
  • Etüt merkezlerinde ve özel okullarda zeka oyunları ve satranç derslerinin yanı sıra bu eğitimi verebilirler.
  • Birçok kurumların çeşitli alanlarında görev alma fırsatı yakalarlar.
  • Bu eğitimlerle ilgili kurslar açarak çocukların gelecekteki teknolojiye daha kolay adapte olmalarını sağlar.

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi  Sertifika Programına Katılmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak eğitim içeriğini inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın