Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?

Robotik kodlama, bilgisayara gönderilen programların kodlanarak bilgisayarın okuması ve işlemesi için gönderilen yazılı verilerdir. Dolayısıyla gönderilen yazılı talimatların bilgisayar tarafından okunması ve gözlenmesi demektir. Bu sayede nasıl bir gelişme olacağı ve ne yapacağını görmek için gönderilen kodların sonucu takip edilerek geliştirme sürecine geçilir. Peki Robotik Kodlama eğitimi nedir?

Robotik ve Kodlama Eğitmenliği eğitimi ile katılımcılara programlamanın ve robotiğin temellerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Bu eğitim ile; yaratıcılık, problem çözme ve analitik düşünme gibi özelliklerin geliştirilmesi de sağlanacaktır.

Robotik Kodlama Eğitimi Kimler Alabilir?

Kimler robotik kodlama eğitmenliği eğitimine katılabilir? Robotik kodlama eğitmen eğitimine yeni mezun olan üniversite öğrencileri başta olmak üzere, bu alanda kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri başvuru yapabilir. Ayrıca, özel okullarda robotik kodlama eğitimi vermek isteyenler, halk eğitim merkezlerinde, kodlama ve robotik eğitimi vermeyi planlayanlar ile çocukların eğitimine katkı sağlamak üzere anne ve babalar bu eğitimi alabilir. Aynı zamanda okul öncesi öğretmenleri ve bütün branş öğretmenleri, robotik kodlama eğitmen eğitimi için kayıt yaptırabilir. Etüt merkezlerinde eğitim vermek üzere dileyen herkes kodlama ve robotik eğitimi programına katılabilmektedir.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama eğitmenlik sertifikası alanlar, öncelikle bilgisayar ve makinelerin çalışma yöntemi daha kolay kavrayabilirler. Kodlama ve robotik eğitimi alan kişi analitik düşünme yetisine sahip olur. Bu eğitimi alanların sistematik ve daha yaratıcı düşünme becerisine sahip olacaktır. Olayların oluş nedenleri hakkında daha yaratıcı düşünmesine fayda sağlar. Ayrıca makine be bilgisayar hakkında gerekli olan kod yazılımları sayesinde mekanik aletlerle iletişimde olmaya yardımcıdır. Robotik kodlama eğitimi alan kişiler etüt merkezlerinde ve özel okullarda görev alabilir.

Robotik Kodlama eğitmenlik sertifikası alanların çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir.

  • MEB’ de kurs ve egzersiz açabilirsiniz.
  • Halk eğitimlerde kurs açabilirsiniz.
  • Özel okullarda eğitmenlik yapabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitimi Nereden Alınır?

Robotik Kodlama eğitimi nedir? Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Eğitimi almak için üniversitelerin ve üniversitelere bağlı kurumların düzenlediği sertifika programlarına katılım sağlamalısınız Robotik kodlama eğitmen eğitimi örgün eğitim şeklinde olabileceği gibi online uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle bütün üniversiteler başta olmak üzere kurumumuzdan kodlama ve robotik eğitimi sertifikasını alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem kurumun online uzaktan eğitim sistemine giriş yapılarak, robotik kodlama eğitimi için kayıt olmanız yeterlidir.

Kayıt işlemlerinizin ardından derslere katılarak, sınavı başarıyla geçtiğinizde e devletten sorgulanan üniversite onaylı kodlama ve robotik eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Robotik kodlama eğitmenlik sertifika programına kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın