Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Eğitimi

1200 TL 900 TL
Kampanya
Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Eğitimi

Projektif testler uygulama ve raporlama eğitimi, üniversiteler iş birliği ile yapılan psikolojik test eğitimi programıdır. Alınacak projektif testler sertifikası ile projektif testleri uygulama, değerlendirme ve raporlama yeterliliği, yetkinliği ve ehliyeti kazanılmış olacaktır. Projektif testler eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılan internetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız eğitimdir. Eğitim sonunda alınacak projektif testler uygulayıcı sertifikası devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü şekilde size ulaştırılmaktadır.

Projektif Testler Nedir ?

Projektif testler, bireyin iç dünyası hakkında ipuçları toplamak üzere uygulanır. Bu testler de, çocukların ve gençlerin kendilerini nasıl algıladıkları, duyguları, ailesi ve çevresi hakkındaki görüşleri ile ilgili bilgi verir. Bu bilgileri toplamak amacıyla değişik türde testler uygulanır. Bu testlerde çocuktan yapması istenen şeyler, belli bir konuda resim çizmesi, bazı yarım bırakılmış öyküleri tamamlaması, belli resimlere uygun öyküler anlatması ya da verilen belli figürlerle çeşitli şeyler oluşturması, yaratmasıdır.

Projektif testlerde, doğru ya da yanlış kavramı yoktur, çocuğun yaptığı her şey geçerlidir. Bu testler de çocuk içindekileri yaptığı çalışmalara yansıtır. Çalışmalara yansıyan bu bilgiler, farklı ölçütlere göre değerlendirir. Karşılaştığı problemleri çözmek için nasıl hareket ettiği kimlerden yardım aldığı, bulunduğu çevreyi nasıl algıladığı elde edilen bilgiler arasındadır. Uzmanlar yapılan çalışmalar sonucunda, çocuğun kendisini ve çevresini nasıl algıladığına dair bir resim oluşturur. Bu resimde, çocuk açısından aksayan noktalar varsa, bu konuda ailesi ve/veya okulu yönlendirilir.

Projektif Testler Eğitimi’ne Kimler Katılmalı ?

Projektif testler uygulama ve raporlama programına ;

– Psikologlar,

– Sosyologlar,

– Aile danışmanları,

– Rehber öğretmenler,

– Psikolojik danışmanlar,

– Ana sınıfı öğretmenleri,

– Özel eğitim öğretmenleri,

– Sosyal hizmet uzmanları,

– Çocuk gelişimi uzmanları,

– Pratisyen-uzman hekimler,

– REM-RAM çalışanları katılabilir.

Projektif Testler Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Projektif Testler Uygulayıcı Sertifikası Alanlar ;

– Okullarda,

– Ana okulları ve kreşlerde,

– Özel eğitim merkezlerinde,

– Özel danışmanlık merkezleri,

– Psikolojik danışmanlık merkezlerinde,

– Hastaneler vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

Projektif testler eğitimi 2021 içeriği ;

– F.A.T.

– Tematik Algı Testi (T.A.T.)

– Çocuklar için Algı Testi (C.A.T.)

– Louisa düss Psikanalitik Hikayeler Testi:

– Beier Çocuk ve Yetişkinler İçin Cümle Tamamlama Testi

Eğitim Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan projektif testler eğitimi, Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından projektif testleri uygulayıcı eğitimi sertifikası verilmektedir. Projektif testler uygulayıcı eğitimi, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 20 Gün
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alım Süreci

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın