Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi veren üniversiteler işbirliği ile yapılan profesyonel yaşam koçluğu sertifika programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı profesyonel yaşam koçluğu sertifikası alabilirsiniz. Alınacak sertifika ile profesyonel yaşam koçu olarak profesyonel yaşam koçluğu yapabilirsiniz.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Yaşam koçluğu eğitimi, psikoloji alanına ve psikolojik problemlere girmeden danışanının farkındalığını geliştiren, hayat kalitesini arttıran, hedeflerine ulaşmasına destek ve yardımcı olan bir kişisel gelişim hizmetidir. Yaşam koçluğu eğitimi, kişilerin özel ve profesyonel hayatlarında istenilen sonuçları elde etmelerine yardım eden bir işbirliği sürecidir.

Koçluk, kişilerin performansını arttırmak, öğrenmelerine derinlik ve hayatlarına kendi kaliteleriyle zenginlik katmaktır. Koçluk kişinin bugün nerede olduğuna, yarın ne yapmak ve nerede olmak istediğine odaklanır. Günümüz koşullarda kişiler iş yaşamlarında ve özel hayatlarında profesyonel yaşam koçluğu desteğine ihtiyaç duyabilmektedir.

Gelişim ve eğitim konusunda en iyi olarak desten veren profesyonel yaşam koçu, doğru olarak eğitim alındığında kişilere yardımcı olabilmektedir. Son zamanlarda kariyer olarak da bulunabilen Yaşam Koçluğu eğitimi bu alanda gelişmek ve para kazanmak isteyen kişilere yeni iş imkânı da olmaktadır.

Sürekli gelişim konusunda ilerleme gösteren yaşam koçluğu eğitimi ile hem bu işi yapan kişiler faydalı olarak bulunmakta hem de yaşam koçluğu eğitimi ile koçluk yaptığı kişilere gelişim konusunda yararlı olabilmektedir. Bu işi severek yapan kişiler geniş kitlelere ulaşabilmektedir.

Yaşam koçu, kişiyi mevcut durumundan ideal durumuna taşır. Bu süreçte danışana doğru ve güçlü sorular sorarak, ona ayna olur. Kişinin sürecinde başarı sağlanmış teknikleri farkındalık yaratarak uygular ve hedeflerine giden yolda yol arkadaşlığı yapar. Her insanın hayatında mutlaka yolunda gitmeyen bir şeyler vardır ve olacaktır. Bu sıkıntılar ciddi manada bunaltıp yorabilir. Yakından incelendiğinde bu sıkıntıların kişinin kendinden kaynaklandığını anlayabiliriz.

Bu noktada yaşam koçu, bakış açıları ve yaklaşımları değerlendirir. Sonrasında ise bu yollara çıkış yolları bulmanızı sağlar.

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi tamamen zihne yönelik bir çalışmadır, kişinin iç sıkıntılarını, kararsızlıklarını, arayışlarına çözüm üreten ideal yol arkadaşlığıdır. Günümüz dünyasında bireyler kendilerine bir yaşam koçu tayin etmekte ve yaşam koçu ile birlikte hareket etmektedir.

İhtiyaç halini alan yaşam koçluğu eğitimi dünya da olduğu kadar ülkemizde de revaçtadır. Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi ile koçluk alanında yetkin bir uzman olabilirsiniz.

Profesyonel yaşam koçları öğrendiği koçluk becerileri ile aile ve fertlerinin yanında olup, aile ve fertlerinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın tasarlanmasında yardımcı olur.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

Yaşam koçluğu sertifikası kimler alabilir ? Eğitime ;

– Eğitimciler, özel eğitmenler,

– Hayalleri ve hedefleri olanlar,

– Yaşam koçu olarak hizmet vermek isteyenler,

– Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,

– Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler,

– Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,

– Kişisel gelişim programlarına farklı soluk kazandırmak ve programa ilgi duyan herkes katılabilir.

– Yaşamlarını kontrollü ve planları doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler bu eğitimi alabilir.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Yaşam koçluğu iş ilanı ve iş imkanı yüksek olan bir meslek grubudur. Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi programını başarı ile tamamlayıp profesyonel yaşam koçu unvanına sahip ve mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

– Devlet ve özel okullarda çalışabilirler

– Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler

– Kişisel gelişim merkezlerinde çalışabilirler

– Koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabilirler

– Kendi koçluk ve danışmanlık merkezini açabilirler.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Nedir ?

Profesyonel yaşam koçluk eğitimi, kişinin başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için yaşama becerisini ve farkındalığını arttırmaya, iç kaynaklarına ulaşma ve bunları hedef ve istekleri doğrultusunda kullanmasına destek sağlayan özel bir süreçtir.

Gittikçe hızlanan ve yoğunlaşan yaşamımız içerisinde yapmak istediğimiz pek çok şey var. Yaşamımızın kontrolünü kazanıp iş, aile ve sosyal yaşantımızda denge kurmak ve doyumlu bir hayat sürmek istiyoruz. Hedeflerimiz var, onları gerçekleştirecek potansiyelimizin farkına varmak ve harekete geçmek istiyoruz.

Profesyonel yaşam koçu ; potansiyelimizi, olumlu olumsuz alışkanlıklarımızı fark etmemizi sağlayan kişidir. Bizim en iyi versiyonu muza ulaşmamızda, vizyon ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde ve nihayetinde arzu ettiğimiz yaşamı sürmemizde etkili olan araçları bulmamıza yardım eden ve motivasyon sağlayarak eyleme geçmemize yardımcı olan kişidir.

Koç hazır çözümler sunmaz. Koçluk, koçun ve koçluk hizmeti kişinin ortak çalışması sonucu başarıya ulaşan bir süreçtir. Zaten kişiler üzerinde oluşturduğu değişim ve gelişim etkisi ve sürdürülebilirliği de bundan kaynaklanır.
Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi, kişilere kendi iç potansiyellerini ve güçlerini keşfetmelerine, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışan bir yol arkadaşlığı sürecidir.

Yaşam Koçu, takım çantasına yerleştirdiği araç ve yöntemleri, koçluk etik kuralları ve prensipleri çerçevesinde uygular ve insanların yaşamda gitmek istedikleri yöne, vizyonlarına doğru yol almalarına katkıda bulunur.

Profesyonel Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam koçu ne demek? Profesyonel yaşam koçu olmak için üniversite onaylı yaşam koçluğu eğitimine katılıp, başarı ile tamamlamanız gerekmektedir.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Koçlukta etik değerler – prensipler – sınırlar nelerdir?
– Koçluk ve mentörlük nedir ?
– Koçluk ve mentörlük arasındaki benzerlikler – farklılıklar nelerdir ?
– Mentör / koç kimlere uygulanabilir?
– Yaşam Koçunun ilişki kurması güven ve uyum inşası
– Bütünsel dinleme ve empati kurma
– Yaşam koçluğunda etkili soru sorma sanatı
– Ailede paylaşılmış koçluk ve değerler sistemi
– Aile modelleri profesyonel yaşam koçluğu
– Aile sistemi, temel yapı taşları, bilinçdışı süreçler ve dinamikler
– Etkili anne-baba nasıl olmalı
– Aile ile iletişim çatışmalarının yönetimi
– Çocuklarda düşünce sistemi inşası – yaratıcılık geliştirme
– Çocuk ve ergenlerde uygulanan koçluk modelleri
– Çözüm odaklı yaklaşım
– Kişiye kendini tanıtma ve potansiyeline yönelik farkındalık oluşturma (yapabilecekleri – zorlayıcı durumlar)
– Amaç ve hedeflerin belirlenmesi, karar verilmesi, kariyer planlama
– Zaman yönetimi, planlaması
– Öfke ve stres yönetimi
– Sınav kaygısıyla baş etmek
– Dikkat ve odaklanmayı geliştirme
– Algı oluşturma
– Davranım bozuklukları, uyum ve sınır koyma
– Problem çözme, anlaşmazlık yönetimi, uzlaşma
– Bağımlılık ve olası durumlarla baş etme (madde)
– Yaşamsal durumlar, iş/okul hayatı ile özel hayatın sınırlarını kavramak

Yaşam Koçluğu Eğitimi Uzaktan Eğitim İle Nasıl Alınacak?

Online yaşam koçluğu eğitimi nasıl alınacak? Yaşam koçu sertifikası uzaktan eğitim programının işleyiş süreci ;

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu, üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaşam koçluğu eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından sertifika verilmektedir.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitim programına katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın