Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

P4c Eğitmeni Nasıl Olunur?

P4c Eğitmeni Nasıl Olunur?

P4c eğitmeni nasıl olunur, kimler olabilir soruları en çok merak edilen sorulardandır. P4c eğitmeni olmak isteyenlerin ilk olarak üniversitenin ilgili alanlarından mezun olması gerekmektedir. Özel eğitim öğretmenleri, okul öğretmenleri ya da branş öğretmeleri ile psikologlar bu sertifikaya başvuru yaparak P4c eğitmeni olabilir. Çocuklar için felsefe öğretmeni olmak için üniversitelerin uzaktan eğitim kurslarına kayıt olarak derslerini başarıyla geçmeniz gerekir. Çocuklar için felsefe eğitmeni olmak üzere online uzaktan eğitimlere katılabilir ve sınavdan başarıyla geçtiğiniz taktirde alınacak sertifika ile P4c eğitmeni olabilirsiniz. Peki P4c eğitmeni nasıl olunur inceleyelim.

P4c Eğitmeni Ne Demek?

P4c eğitimi soruşturan çocuk temelli olan pedagoji eğitimidir. Profesör Matthew Lipman, geleneksel eğitimin hayal kırıklığı olduğunu fark etmesiyle ortaya çıkmıştır. Matthew Lipman’a göre geleneksel eğitim insanların eğitiminde eksik kalmaktadır ve başarılı olamamaktadır düşünmesi ile ortaya çıkarılmıştır. Soruşturan toplumun çocuk yaşlarda başlaması gerektiğini fikrini savunmak üzere ileri sürmüştür. Bu amaçla iyi bir öğretmenle çocuklara erken yaşlarda felsefe yapmaya yönlendirip, sorgulamaya ve düşündürmeye yöneltmiştir. Amacı çocukları erken yaşlarda işbirlikçi, yaratıcı, eleştirel ve özenli bireyler olmalarını sağlamaktır.

P4c Eğitmeni Kimler Olabilir?

P4c eğitmenliği eğitimi kimler alabilir? Çocuklar için felsefe eğitmeni olmak üzere başvuru yapmak isteyenler ve eğitime katılmak isteyenler sırasıyla şu şekildedir. P4c Eğitmeni Nasıl Olunur

  • Sosyologlar
  • Psikologlar
  • Felsefe bölümü mezunları
  • Özel eğitim öğretmenleri
  • Öğretmenler
  • Psikolojik danışmanlık yapanlar
  • Eğitim ve öğrenci koçları
  • Üniversite mezunları ve bölümlerin dışında kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler

Çocuklar İçin Felsefe Eğitmeni Ne İş Yapar?

P4c eğitmeni nasıl olunur, ne iş yapar? Çocuklar için felsefe öğretmeni olanlar, MEB’e bağlı okullarında çocuklar için felsefe eğitmeni olarak görev alır. Özel okullarda P4c eğitmeni olarak görev alabilirler. Ayrıca etüt merkezlerinde ve halk eğitimlerde eğitmen olarak görev alabilir. Bu alanda çocuklar için felsefe bütün derslerde soruşturma ve akıl yürütme becerisini geliştirmek üzere eğitim verirler. Strateji ve teknik öğrenme yetkinlikleri geliştirirler.

P4c Eğitmeni Maaşı Ne Kadar?

P4c eğitmeni maaşı devlet okullarında ve özel okullarda fiyatları değişebilmektedir. P4c eğitmeni olarak yeni göreve başlayan bir eğitmenin alacağı maaş ile yıllar önce öğretmen olarak görev yapan kişinin alacağı maaş ile bir olmayacaktır. Mesleğe yeni başlayanlar asgari ücret düzeyinde maaş alarak işe başlarlar. Bu maaş mesleki tecrübe arttıkça artmaktadır. P4c Eğitmeni Nasıl Olunur, ne kadar maaş alır?

Kursevim üniversite iş birliği ile hazırlanan P4c eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak üniversite onaylı P4c eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitime kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın