Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

P4c Eğitmen Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

P4c Eğitmen Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

P4c eğitmen eğitimi, araştıran ve sorgulayan çocuklar için felsefe eğitmenliği eğitimi programıdır. Matthew Lipman tarafından 1960 yılında ortaya atılmıştır. Amacı çocuklara felsefe ile ilgili pedagojiye dayalı pratik ve teorik beceri kazandırmaktır. Eğitim sonunda 140 saatlik P4c eğitmenlik eğitimi sertifikası alınacak eğitim 30 gün sürmektedir. Çocuklar için felsefe eğitmenlik eğitimi programı, çoğunluğu araştıran topluluk uygulamasına dayalı olarak, içeriğinde çocuk tarihi, psikoloji, şiddetsiz iletişim ve felsefe eğitim bilimleri yer almaktadır. Deneyimli alanında uzman eğitmenlerin ders verdiği bu programa katılmak isteyenlere, mesleki yetkinlik, uzmanlık kazandırır. P4c eğitmen eğitimi kişisel gelişime katkısı olan deneyim kazandırır.

P4c Eğitmenlik Eğitimini Kimler Alabilir?

P4c eğitmenliği eğitimi sertifikası almak isteyen herkes başvuru yapabilir. Aynı zamanda bu alanda mesleki eğitim almayı düşünen kişiler ile bütün branş öğretmenleri, çocuk doktorları, psikologlar, anne ve babalar, çocuk gelişimi ile ilgili gelişim atölyesi olan kimseler, kreş sahibi olanlar ile çalışanlar, özel okul öğretmenleri ve çocuk gelişim alanında öğretmenlik yapanlar, çocuklar için felsefe eğitmen eğitimi sertifikası alabilir.

P4c Eğitmen Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitmenliği eğitimi almak üzere üniversitelerin ve üniversite onaylı kurumların online uzaktan eğitim kurslarına katılabilirsiniz. Kayıt olmak için tek yapmanız gereken kurumun online uzaktan eğitim sitesine giriş yaparak, çocuklar için felsefe öğretmenliği eğitimi sertifika programına başvuru yapmak yeterli olacaktır. Kayıt formunu doldurarak eğitim programına başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz. P4c eğitmenlik eğitimi hakkında detaylı bilgi almak üzere WhatsApp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

P4c Eğitmen Eğitimi Nereden Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitmenlik eğitimi nereden alınır? İnternet üzerinden en sık sorulardan bir tanesi olan P4c eğitmenlik eğitimi sertifikası nerden alınır sorusu gelmektedir. Merak edilen bu soruya kısaca cevap vermek faydalı olacaktır. Kariyerinde kendisine P4c eğitmenliği alanında devam etmek isteyenler, üniversiteler veya üniversitelere bağlı kurumların online uzaktan eğitim veren sitelerine başvuru yapabilir.

Kurumumuz üniversite iş birliği ile alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından P4c eğitmen eğitimi sertifika programı hazırlamıştır. internet ortamında kolaylıkla derslere katılabileceğiniz bu eğitim programı, uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. İnternetin olduğu her yerden dilediğiniz zaman içinde eğitim programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı sertifikanızı alabilirsiniz. P4c eğitmenlik eğitimi sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın