Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

P4c Eğitimi Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

P4c Eğitimi Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

P4c eğitmen eğitimi sertifikası, çocuklar için felsefe eğitmeni olarak görev almak isteyenlerin alması gereken bir sertifika türüdür. Bu sertifikanın amacı çocukların becerilerini yaratıcı bir biçimde topluma sunmalarını sağlamaktır. Ayrıca çocukları ezbere dayalı sistemden uzaklaştırarak tamamen kendini özgürce ifade etmeye yönelik eğitim metodu uygulanmaktadır. Çocuklara küçük yaşlarda başlanarak sorgulayıcı ve yaratıcı düşünmenin temel becerisini kazandırmayı sağlamaktadır. P4c eğitimi sertifikası alarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

P4c Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitimi sertifikası nasıl alınır? P4c eğitimi veren üniversiteler ve üniversite onaylı kurumlar tarafından kurs programları düzenlenmektedir. P4c eğitmenlik eğitimi sertifikasını almak için bu eğitim kurumlarına başvuru yapmalısınız. Eğitimler uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Bütün derslerin online ve uzaktan eğitim şeklinde olması nedeniyle herhangi bir zaman sorunu olmadan kolaylıkla derslere katılabilirsiniz. Eğitim süresi 30 gün olan sertifika programını tamamladığınızda, sınavına girip en az 50 puan almanız gerekir. Sınavdan başarı ile geçmeniz durumunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı P4c eğitmenlik sertifikası sahibi olursunuz.

Çocuklar İçin Felsefe Eğitmenlik Sertifikası Nereden Alınır?

P4c eğitmenlik eğitimi sertifikası almak üzere sertifika eğitimi veren kuruma online olarak başvuru yapabilirsiniz. E devlet üzerinden sorgulatılabilen sertifika programı üniversite onaylıdır. Online uzaktan eğitim modeline uygun olarak derslerin işlenmesi sebebiyle internetin olduğu her yerden dilediğiniz zaman giriş yaparak derslere katılabilirsiniz.

Çocuklar için felsefe eğitmenliği eğitimi sertifikası hakkından daha fazla bilgi öğrenmek istediğinizde iletişim bilgilerinde eğitim danışmanlarına ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt işlemlerinden sonra size ait olan sistem üzerinde dilediğiniz saat ders eğitimlerine katılabilirsiniz.

Üniversite iş birliği hazırlanan P4c eğitmenlik sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilir, kayıt formunu doldurarak eğitime başvuru yapabilirsiniz.

P4c Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Çocuklar İçin Felsefe eğitmenlik eğitimi sertifikası ne işe yarar? Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen çocuklar için felsefe eğitmenlik eğitimi sertifikası kazanımları sırasıyla şu şekildedir.

  • Yaratıcı düşünme ile eleştirel düşünme becerisini geliştirmektedir.
  • Özenli ve iş birliğine bağlı olarak düşünme yetisini geliştirir.
  • Bağlantılı düşünme becerisini geliştirerek, neden sonuç arasındaki bağı pekiştirir.
  • Çocuğun özgüveninin artmasında faydalıdır. Çocuğun farklı bakış edinmesini sağlar.
  • Çocuğun kendisini ifade etme yeteneği gelişir ve mantıklı düşünme kabiliyeti geliştirir.
  • Konuşma dilini etkin şekilde kullanmayı öğrenir.
  • P4c Eğitimi Sertifikası ile Olaylar hakkında fikir yürütmeye başlar.
  • Akıllı tartışmalarla kendini özgürce ifade etme yeteneği gelişir.
  • Farklı kişilerin düşüncelerini değerlendirerek, farklı açıdan bakmaya odaklanır.
  • Mantıksal hataları sorgulayarak kolayca anlayabilir.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın