Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

P4c Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

P4c Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

Çocuk merkezli olan P4c Eğitimi, çocukların öğrenme becerisini geliştirmeyi ve öğrenmeyi kolaylaştıran pedagojik bir yöntemdir. Bu yöntem, 1960 yıllarında Matthew  Lipman tarafından geliştirilmiştir. Çocuklar için felsefe eğitiminin amacı, çocuğun bilmediğini düşünülerek sorular sorularak sorgulaması ve düşünmesi sağlanmaktadır.

Matthew Lipman P4c eğitimini geliştirme aşamasında Sokratik Diyalog metodunu örnek olarak almıştır. Öğretmen çocuklara soruları kolaylaştırırken kontrol altında tutmadan pedagojiye devam eder. Böylece soruşturma esnasında çocukları düşünmeye, sorgulamaya ve araştırmaya yönlendirmektedir.

P4c Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitmen eğitimi nasıl alınır? P4c eğitmen eğitimini almak üzere P4c eğitimini veren kurumların online uzaktan eğitim sistemine başvurularak alınabilir. Eğitim sonunda 140 saatlik çocuklar için felsefe eğitmeni sertifikası alabilirsiniz. alınacak kurslara katılıp 30 gün içinde eğitimi tamamlayan ve sınavlardan en az 50 ve üzeri puan alan kişilere sertifikaları verilmektedir.

Çocuklar için felsefe eğitimi veren uzaktan eğitim kurumlarına başvuru yaparak kariyer hayatınıza yön verebilirsiniz. Böylece özel okullarda ve MEB’e bağlı olan kurumlarda çalışma fırsatı yakalarsınız.

Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi Nereden Alınır?

P4c eğitmen eğitimi nereden alınır? P4c eğitimi sertifika kursunu veren üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlardan bu eğitimi alabilirsiniz. Çocuklar için felsefe eğitimi sertifikasını alarak kendisini geliştirmek isteyen ve bu alanda kariyer yapmayı düşünen kişiler, uzaktan eğitim şeklinde yapılan sertifika programlarına başvurabilirler.

Kurumumuzda P4c eğitimi sertifika programı uzaktan eğitim olarak verilmektedir. Ortalama 30 gün boyunca uzaktan eğitim videolu ders anlatımlarına katılarak derslerini başarılı şekilde tamamlayıp sınava girmeye hak kazanılmalıdır. Çocuklar için felsefe sınavı sorularını başarılı şekilde çözerek sertifika almaya hak kazanırsınız. Böylece Üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Çocuklar için Felsefe eğitmenlik sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı P4C eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilir, kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

P4c Eğitimi Sertifikası Veren Üniversiteler

Çocuklar için felsefe eğitimi çocuk odaklı eğitim modelidir. P4c eğitimi veren üniversitelerin uzaktan eğitim kurslarına katılarak bu eğitimi alabilirsiniz. Okullarda verilen eğitimler yalnızca kitap üzerinde olduğu için çocukların tartışmaya ve düşünmeye yönelik faaliyetleri yapılmamaktadır. Çocukların ve gençlerin gelişmesi adına düşünmeye, sorgulamaya ve tartışmaya yönelik becerilerin kazandırılması önemlidir.

Çocuklar için felsefe eğitimi sertifikası veren üniversiteler, uzaktan eğitim olarak kurs programları düzenlemektedir. Sizlerde belirlediğiniz zaman dilimine göre uzaktan eğitim programlarına katılarak, çocuklar için felsefe eğitimi sertifikasını alabilirsiniz. Böylece geleceğe emin adımlarla yürür, hem gençlere faydalı olup hem de kendinizi ve kariyerinizi geliştirebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın