Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Sertifikası Nedir, Ne İşe Yarar?

Oyun Terapisi Sertifikası Nedir, Ne İşe Yarar?

Oyun terapisi sertifikası oyun terapisi eğitimi sonunda başarılı olanlara verilen eğitim sertifikalarından biridir. Bu sertifika ile terapistler ve psikologlar, çocuklara terapi eğitimi vermektedir.

Oyun terapisi eğitimi alan öğretmenler ve sosyal danışmanlık hizmetinde olan kişiler çocukların yaşadığı sorunların çözümünde farkındalık ve yardımcı olmaktadırlar. Böylece çocukların iç aleminde yaşadığı sorunu çözmek amaçlı oyunla ve oyuncaklarla birlikte çocuğun içinde aşamadığı sorunların çözümlenmesi için hizmet vermektedir.

Oyun Terapisi Sertifikasını Kimler Alabilir?

Oyun terapisi sertifikasını almak isteyenler öncelikle çocuklarla iyi iletişim kuran onları çok iyi anlayan, ve seven kişiler olmalıdır. Eğitime katılabilmek için çocuk gelişimi, sosyal hizmetler ve PDR gibi bölümlerden mezun olmak gerekir. Ayrıca çocuk doktorları, sosyal hizmetlerde aile danışmanlığı yapan kişiler, çocuk psikoloji alanında kariyer edinmek isteyenler ve ailelerde bu sertifika programına başvuru yapabilmektedir.

Oyun Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Oyun terapisi eğitimi almak isteyen herkes çocukların iç dünyasındaki sorunları çözmek için oyun yöntemini kullanarak başa çıkma konusunda yardımcı olabilir.

Oyun terapisi denilen yöntem Carol norton ile Bryon Norton tarafından geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu uygulama yöntemi ile çocukların iç dünyasında yaşadığı sıkıntıların üzerine gitmeleri öğretilir. Çocukların iç dünyasını anlamak ve yardımcı olmak amacıyla sunulan terapi hizmeti ile daha mutlu ve sorunlarıyla başa çıkabilen çocuklar olması öğretilir. Böylece çocuğun dünyasında nelerle mücadele ettiğini anlayarak onlara oyun vasıtasıyla yardımcı olabilirsiniz.

Oyun Terapisi Sertifikası Uzaktan Eğitim

Oyun terapisi sertifika uzaktan eğitim programlarına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Üniversiteler, üniversitelere bağlı kurumlar, psikoloji ve danışmanlık merkezleri tarafından düzenlenen programlara katılabilirsiniz. Eğitimler ağırlıklı olarak uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda devlet ve üniversiteler tarafından kabul gören e devlette sorgulanan oyun terapisi sertifikası alabilirsiniz.

Oyun terapisi sertifikalı uzaktan eğitim programları zaman sorunu yaşayan ve öğrenci ya da çalışan olduğu halde eğitim programına katılamayan kişiler idealdir. Bu sertifika programlarına katılan öğrenciler ve çalışanlar kişisel gelişimleri tamamlamak adına uzaktan eğitim sistemini daha fazla kullanmaktadır.

Oyun Terapisi Sertifikası Meb Onaylı

Oyun terapisi eğitimi MEB’e bağlı kurumlardan alınan oyun terapisi sertifikası Meb onaylı olur. Oyun terapisi eğitimi Üniversite ve üniversiteye bağlı kurumlardan alınan oyun terapisi sertifikaları üniversite onaylı olur.

Üniversiteler, üniversiteye bağlı kurumlar, MEB’e bağlı kurumlar, psikoloji ve danışmanlık merkezleri tarafından oyun terapisi eğitim programları düzenlenmektedir.

Sertifikaları size uygun olan kurumlardan alabilirsiniz. Önemli olan sertifikaların devlette ve üniversitelerde kabul görmesidir. Uzaktan online eğitim olarak verilen bu sertifika programlarına katılan ve sınavlarından en aza 50 puan alanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan sertifikalar e-devlet üzerinden sorgulanabilir.

Oyun Terapisi Sertifika Ücretleri Ne Kadar?

Oyun terapisi eğitimi ve sertifika ücretleri kurumlara göre değişiklikler gösterebilir. Oyun terapisi eğitim ve sertifika ücretleri hakkında eğitim danışmanlarımıza whatsapp ve iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca eğitim hakkında, eğitim süreci ve sertifika süreci konularında eğitim danışmanlarına sorularınızı yönelterek detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

Oyun Terapisi Sertifikası Nereden Alınır?

Üniversite iş birliği ile uzman deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan oyun terapisi eğitimi programına katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim uzaktan online eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım yapacağınız şekilde düzenlenmiştir.

Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayanlar e devlette sorgulanan devlet üniversitesi onaylı oyun terapisi sertifikası sahibi olacaklardır. Oyun terapisi sertifika eğitimi almak için kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın