Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Oyuncakların kullanıldığı veya değişik tarzda oyunlar oynanarak çocukların kendisini ifade edebilmesi sağlanan terapi türüne oyun terapisi denir. Terapi esnasında çocukların sorunlu oldukları hareket ve duygularını rahat hissettirilerek bu sorunun üzerine yoğunlaşılmaya çalışılır. Oyun terapisi yapacak terapistlerin iyi eğitim almaları gerekmektedir. Yapılacak çalışmalar konusunda uzmanlaşmış olmaları gerekir. Peki oyun terapisi eğitimi nereden alınmalı inceleyelim.

Oyun terapi ile ilgili üniversiteler, üniversite onaylı kurumlar danışmanlık merkezleri gibi kurumlar eğitim programları düzenlemektedir. Eğitimler örgün yada uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Burada seçeceğiniz kurumun vereceği sertifikanın devlet ve üniversiteler tarafından kabul ediliyor olması gerekir.

Oyun terapisi sertifika programı üniversite iş birliği ile uzman deneyimli eğitmenler tarafından yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devlette sorgulanan devlet üniversitesi onaylı sertifika almaktasınız. Eğitimini almak için uzaktan eğitim şeklinde yapılan programa başvurabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim sistemine dilediğiniz zaman giriş yaparak eğitimlere katılabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Şartları Nelerdir?

Oyun terapisi eğitimi alacak kişilerin çocuklarla iyi iletişim kurabilen empatik kişiler olması gerekir. Aynı zamanda farkındalığı ve anlayışı yüksek bireyler olmalıdır. Psikoloji alanında ilgi duyan çocuklarla ilgilenmeyi seven kişiler olmalıdır. Kişisel özellikleri itibari ile gerekli şartları sağlayanlar aynı zamanda üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmak olmaları gerekir.

Oyun Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Yetişkin insanlar sorunlarını psikologlara giderek çözmektedir. Çocukların psikolojik sorunlarını ve farklı aşamadıkları sorunları oyun terapisi alarak çözümlenebilir. Bunun için çocukların sorunlarıyla başa çıkmasını öğrenmeleri açısından oyun terapisi alması uygun olur.

Oyun terapisi eğitimi alanlar bu alanda kendilerini geliştirdikleri zaman çok daha kolay kariyer yapma fırsatı yakalar. Dolayısıyla çocuk doktorları veya hemşireler, çocuk psikoloji uzmanları, ana sınıfı öğretmenleri, çocuk gelişim uzmanları, özel eğitim öğretmenleri bu eğitimi almak için başvuru yapabilmektedir.

Oyun Terapisi Eğitimi Kimden Alınmalı?

Oyun terapisi eğitimi kimden alınır? Özellikle bu eğitim sertifikasını almak için eğitim programlarını düzenleyen yetkili kurum ve kuruluşlara başvuru yapmak gerekir. Oyun terapisi eğitimi sertifikasını veren birçok kurum bulunmaktadır. Deneyimli ve uzman eğitmenler tarafından hazırlanan programlar olmalıdır. Devlet ve üniversiteler tarafından kabul gören sertifika veren kurumlar tercih edilmelidir. Eğitim sonunda alınacak sertifika e devletten sorgulanabilir olmalıdır.

Oyun Terapi Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyun terapisi eğitimi almayı düşünenler için sitede yer alan programa başvuru yapılabilir. Günümüzün gözde mesleği haline gelen bu programa katılmak için kayıt formu doldurmanız gerekir. Ön kayıt ve ödeme işlemlerinden sonra sisteme yüklenen eğitim derslerini izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimi alan kişi şifresiyle giriş yaptığında derslere girerek eğitim videolarını izleyebilir. Ayrıca eğitim dersleri için belirlenen herhangi bir saat yoktur. Dolayısıyla eğitim programına katılan herkes dilediği saatte derslere girebilmektedir.

Oyun Terapi Eğitimi Nereden Alınır?

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı? Elbette eğitim programı başvurusu için birçok online site bulunmaktadır. Online eğitim sisteminde kökleşmiş olan uzaktan eğitim veren kurumlardan alabilirsiniz. Kursevim üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim sonunda devlet üniversitesi onaylı sertifika alacağınız programı tercih edebilirsiniz. Whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim programı ve avantajları hakkında bilgi alarak eğitimlere katılabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın