Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyun terapisi eğitimi almak için öncelikle lisans bölümü mezunu olmak gerekir. Lisans bölümü mezunu olanlar kariyerlerine bu alanda devam ettirmek istediği taktirde eğitim almaları gerekir. Peki Oyun terapisi eğitimi nasıl alınır, eğitime kimler katılabilir?

Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri, Üniversite onaylı kurumlar, Danışmanlık merkezleri oyun terapisi eğitimi programları düzenlemektedirler. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitimlere zaman ve mekana bağlı kalmadan internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilmektesiniz. Sertifika programına başvuran kişiler diledikleri saatte eğitim derslerine katılabilmektedir.

Oyun Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Oyun terapisi eğitimi almak isteyen kişiler lisans mezunu olup çocuk psikolojisi alanında kendisini geliştirmek isteyen kişilerdir. Bu anlamda sosyal hizmetler mezunu, çocuk gelişimi mezunu, doktorlar, hemşireler, ana sınıfı ile sınıf öğretmenleri, psikologlar ve PDR gibi kariyer alanında ilerlemek isteyenler sertifika programına katılabilir. Ayrıca aile içinde çocuklarına destek vermek üzere kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler de sertifika programına katılabilir.

Oyun Terapisi Eğitimi Şartları Nelerdir?

Oyun terapisi eğitimi alacak kişileri aranan şartların başında lisans mezunu olma şartı gelmektedir. Eğitime katılacakları eğitim düzeyi lisans mezunu düzeyinde olmalıdır. Çocuk gelişimi ve psikolojisi ile ilgili alanlarda ilgi ve kariyer sahibi olmaları gereklidir.

Eğitim programlarına düzenli devam ederek sonunda yapılan sınavda minimum 50 puan ve üzeri almalıdır. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar Üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanır. Bu sertifikası ile oyun terapisi ilgili kurumlarda çalışmaya başlayabilir.

Eğitim Ne Kadar Sürer?

Oyun terapisi eğitimi süresi bir aydır.  Eğitim sonunda 120 saatlik sertifika alınacak programa katılan herkes dilediği saatte derslerini tamamlayabilir. Ayrıca online uzaktan eğitim programı sertifikasını almak için sınavlar yine uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Dolayısıyla zaman sorunu olan ve eğitim sertifikasını almak isteyen kişilerin katılma imkanı vardır.

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan üniversite iş birliği ile hazırlanan oyun terapisi sertifika sertifika programına hemen katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı oyun terapisi sertifikası sahibi olunacaktır. Eğitime kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim detayları hakkında bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Evde Nasıl Yapılır?

Oyun terapisi eğitimini evde yapmak çocuk için faydalı olur mu? soruları aileler için en önemli sorulardandır. Elbette aileler çocukların evde oyun terapisi almak için sertifika programına katılabilir. Anlaşmalı kurumlarla birlikte ailelerin evde çocuklarıyla eğitim uygulamalarına devam etmeleri çocuk için daha kalıcı eğitim metodudur.

Oyun terapisi eğitimi uygulamaları için evdeki gereçlerden kullanılabilir. Bunun için mutfak malzemeleri, çocuk için boya kalemi ve resim kağıtları kullanılır. Ayrıca evdeki tamir aletleri ile çocuk pelüş oyuncakları kullanılabilir.

Oyun Terapi Nasıl Uygulanır?

Oyun terapisi eğitimi nasıl alınır uygulaması nasıl yapılır? Oyun terapisi uygulamalarında çocuğun sorunlarını çözmek için eğitim uzmanı çocukla birlikte oyun oynar. Oyun esnasında çocuğun kendini özgürce ifade edebilmesi adına rahat bir ortam kurulur. Böylece çocuk sorunla başa çıkmayı ve sorunla mücadele etmeyi daha kolay öğrenir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın