Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Oyun Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Çocukların yaşadığı duygusal sorunlarla ilgili oyun ve oyuncaklarla yapılan terapi türüne oyun terapisi denir. Oyun terapisi uygulayabilmek için eğitim ve sertifika alınmalıdır. Peki Oyun Terapisi eğitimi kimler alabilir, şartları nelerdir inceleyelim.

Eğitim programlarına Psikiyatr, Çocuk Doktorları, Okul Öncesi Öğretmeni, Sosyal Hizmet Uzmanları, Pedagoglar, Özel Eğitim Uzmanları, Hemşireler, Doktorlar, Psikoloji, PDR, Sınıf Öğretmenleri ile Sosyoloji alanında görev yapanlar katılabilir. Ayrıca çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve oyun terapisi ile çocuklarına faydalı olmak isteyen aileler de bu eğitime katılabilir. Ana sınıfı öğretmenleri, özel eğitim öğretmenleri alanlarında çocuk psikolojisine destek vermek üzere sertifika alabilmektedir.

Oyun Terapisi Eğitimi Şartları Nelerdir?

Oyun terapi eğitimi şartları sağlamak için üniversitenin bölümlerinden 4 yıllık mezun olmak gerekir. Oyun terapisini uygulamak isteyen kişiler, ayrıca oyun terapisi ile ilgili eğitimi de almaları gerekir.

Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri ve üniversitelere bağlı kurumlar tarafından düzenlenen oyun terapisti eğitimi programları düzenlemektedir. Bu programlara katılıp eğitimi başarı ile tamamlanması gerekir. Oyun terapisti olmak isteyenler kariyer alanlarına bu alanda devam etmek istediğinde sertifika almaları gerekir. Alınan sertifika oyun terapisi alanında iş başvuruları yapabilirler.

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınır?

Çocuğun sağlıklı bir psikolojiye kavuşmasında ve kendine güven kazanmasında oyun terapisinin önemi büyüktür. Bu nedenle bu alanda ilerlemek isteyenler iyi eğitim almaları gerekmektedir.

Oyun terapisti eğitimi, üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri, üniversite onaylı kurumlar tarafından verilmektedir. Alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan ve uzaktan eğitim şeklinde yapılan programlara katılarak sertifika alınmaktadır.

Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan derslere internetin olduğu her yerden dilediğiniz zaman girebilirsiniz. Eğitim sonunda yapılacak sınavlar da online olarak uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Yoğun iş temposuyla çalışarak sertifika alamayanlar için düzenlenmiş olan online uzaktan eğitim programı ile en uygun zaman diliminde dersle katılarak sınavlara girebilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan oyun terapisi eğitimi sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı sertifika alabilirsiniz. Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Detaylı bilgi için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Eğitim Ne Kadar Sürer?

Oyun terapisi eğitimi ne kadar sürer? Eğitimin ders süreci toplam bir ay devam etmektedir. Bir ay sonra sınavlara katılarak üniversite onaylı sertifikanızı e devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz. Ayrıca eğitim sertifikalarına katılmak için zorunlu bir saat yoktur. Katılım sağlayan herkes dilediği saatte girme hakkına sahiptir. Böylece sınavlarını başarıyla tamamlayan kişiler üniversite onaylı sertifika sahibi olur.

Oyun Terapisi Eğitimi Kaç Saat Olmalı?

Ortalama bir ay süren eğitimi başarı ile tamamlayan bireyler, 120 saatlik sertifika sahibi olmaktadır. Eğitim programına ister gece ister gün içinde dilediğiniz saatte sisteme giriş yaparak derslerine katılabilirsiniz. Uzaktan eğitim programı olarak verilen dersler sisteme yüklenmiştir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın