Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Okul Öncesi Drama Örnekleri

Okul Öncesi Drama Örnekleri

Okul Öncesi Drama Örnekleri ve Etkinlikleri

Okul öncesi drama dersi olduğunu duyan ebeveynlerin büyük bir bölümü bu dersin verilmesinden oldukça hoşnut durumda olmaktadırlar. Eğitim verirken öğrencilerin eğlendiği ve bilmedikleri birçok konuyu daha keyifli bir şekilde öğrenmeleri burada önem arz etmektedir.

Okul öncesi gruplar, kreşlerde ya da ana okullarında bulunan 7 yaşın altındaki küçük bireylerden oluşmaktadır. Aileden ayrılıp, okul hayatına adapte olmaya çalışan miniklere böyle bir eğitim imkanı verilmesi günümüzde eğitim alanında atılan en iyi adımlardandır. Okul öncesi drama örnekleri küçüklerin kolaylıkla öğrenebileceği düzeyde olmaktadır. Adeta boş bir teyp kaseti gibi olan minikler bu örnekler sayesinde hemen her konuda kolaylıkla fikir sahibi olabilmektedirler.

Drama saatlerinde öğrencilerin daha neşeli olduğunu görmemek mümkün değildir. Çünkü onlar için oyun olan bu eğitimde okul öncesi drama etkinlikleri ile birbirleri ile iletişim kurmayı, paylaşma duygusunu, sevgi, saygı, hoşgörü gibi duyguları öğrenmektedirler. Aileler en çok da bu hususta drama eğitimlerinden memnun kalmaktadırlar. Sonuç itibari ile ailede verilen eğitim ile bir okulda verilen eğitim arasında büyük farklar bulunmaktadır. Eğitimler konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Henüz büyümeye yeni adım atan çocuklarımızın bilinçli ve uzman kişilerden eğitim alarak gelecekteki hayatlarına daha güzel şekil verilmesi de oldukça önemli bir husustur. Aile olarak bizler her zaman için çocuklarımızın eğitimlerindeki başarıyı eğitimciye bağlamaktadır. Bir nevi bu hususta haklılık payımız yüksek olsa da bir miktar da çocuklarımızın yeteneklerinin de başarıda etkin olduğunu unutmamalıyız.

Okul öncesinde yapılan drama çalışmaları ile çocukların bedenlerini tanımasına imkan verilmektedir. Isındırıcı hareketler sayesinde bedensel koordinasyon sağlanmaktadır. 5 yaş grubu öğrenciler arasında öğretmenler tarafından verilen direktifler ile öğrencilerin yürüyüş yapmaları söylenir, öğretmen bacaklarınızı kapatın deyince de anında öğrenciler bacaklarını kapatırlar. Oyun yavaş yavaş hızlanarak yine öğretmenin verdiği komutlar ile devam eder. Oyun sonunda da öğrenciler bir halka oluşturarak öğretmen tarafından belirtilen şarkıyı söylerler. Bunun gibi okul öncesi drama örnekleri 50 tane ve hatta daha fazla verilebilir. Okul öncesi drama planı örnekleri öğretmenler tarafından hazırlanarak okulda bulunan öğretmenler arasında fikir alışverişi ile uygulamaya sokulur.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın