Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu sertifikası yeteneklerini geliştirme konusunda kişinin alması gereken sertifika türüdür. Öğrencilere yol göstermek ve kariyerleri oluşturmak için yardımcı olmak ve danışmanlık yapmak için eğitim koçluğu sertifikası alınması gerekir. Aynı zamanda eğitim koçluğu sertifikası alarak birçok alanda okullarda ve özel kurumlarında çalışabilirsiniz. Dolayısıyla gelecekte yapmayı düşündüğünüz meslekler arasında eğitim koçluğu yer alıyorsa, bu sertifika programına katılarak eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Kimler Alabilir?

Eğitim koçluğu sertifikası kimler alabilir? Eğitim koçluğu sertifikası almak isteyenler, kendisini eğitimi koçluğu alanında geliştirmek isteyenler başta olmak üzere, başarısını artırmak isteyenler, danışmanlar, rehber ve danışmanlık öğretmenleri, üniversite öğrencileri, öğretmenler ile etüt merkezlerinde görev almak isteyenler eğitim koçluğu sertifikası alabilir. Ayrıca psikoloji, sosyoloji, pdr, sosyal çalışmacılar, eğitim koçluğu alanında çalışmak isteyenler öğrenci koçluğu eğitimine katılarak sertifikalarını alabilirler.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Öğrenci koçluğu sertifikası nasıl alınır? Eğitim koçluğu sertifikası almak isteyenlerin koçluk eğitimini veren eğitim kurumlarına başvurması gerekir. Üniversitelerde başta olmak üzere danışmanlık bürolarında online olarak uzaktan eğitim sertifikasını veren kurumlardan alabilirsiniz.

Kurumumuzda öğrenci koçluğu sertifikası online ve uzaktan eğitim programı şeklinde verilmektedir. Uzman, deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan eğitim programı sonunda üniversite onaylı e devletten sorgulanan sertifika sahibi olmaktasınız. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sertifika programına kayıt formunu doldurarak kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp üzerinden başvurunuzu tamamlamak üzere aklınıza takılan sorularınızı sorabilirsiniz. Kayıt işlemleri eğitim danışmanları sizinle en kısa sürede iletişime geçerek tamamlanmasını sağlar. bekleyin. Size gönderilecek kullanıcı bilgileri ile uzaktan eğitim sistemi üzerinden dilediğiniz zaman giriş yaparak derslerine katılabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır?

Eğitim koçluğu sertifikası nereden alınır? Eğitim koçluğu sertifikasını almak üzere üniversitelerden ve eğitim kurumlarından alınabilir. Ayrıca kurumumuzda diğer eğitim sertifikaları olduğu gibi eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası verilmektedir. Dileyen herkes kurumumuza öğrenci koçluğu sertifikasını almak üzere uzaktan eğitim sistemine başvurabilir. İnternetin olduğu her yerden derslerine katılarak eğitimlerini tamamlayabilir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu sertifikası alan ve mesleğin gerektirdiği yeterlikleri sağlayan kişiler etüt merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde öğrenci koçu olarak çalışabilmekteler. Özel okullarda ve uzaktan eğitim sistemi üzerinden ders vererek danışmanlık yapabilirler. Özel eğitim merkezleri ile özel danışmanlık bürolarında eğitim koçu olarak görev alabilirsiniz. Dilerseniz kendi danışmanlık büronuza açarak eğitim koçluğu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın