Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu eğitimi, öğrencilerin veya genç bireylerin yaşamları boyunca kariyer planlamada ve eğitim süreçlerinde yol göstermek ve destek almaları için verilen eğitim türüdür. Koçluk eğitimi alan eğitim koçları, öğrencilerini sınavlara hazırlarken motive etmek, ilgi alanlarını belirleyerek güven inşa etme konusunda öğrenci ile iş birliği içindedir. Koçluk sürecinde öğrencilerle karşılıklı olarak derslerine çalışması için geleceği planlayacak yöntemler geliştirir.

Eğitim ders süreci 30 gün olan öğrenci koçluğu eğitimi alanlar ve sınavda başarılı olanlar eğitim koçluğu sertifikası almaktadırlar. Alınan bu sertifika ile eğitim koçu olarak koçluk yapabilmektedir. Eğitim koçu olduğunuz zaman özel okullar başta olmak üzere gençlik merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde koçluk yapabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Eğitim koçluğu eğitimini kimler alabilir, kimler öğrenci koçu olabilir inceleyelim. Öğrenci koçluğu eğitimi programına katılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • MEB veya özel okullarda, eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler.
  • Özel okullarda ve gençlik merkezlerinde görev yapmak isteyenler.
  • Rehber öğretmenler, psikologlar ve sosyologlar eğitim koçluğu sertifikası alabilmektedir.
  • Öğrencilerle ve gençlerle birlikte olmayı seven ve onların geleceğini inşa etmesine yardımcı olmak isteyenler.
  • Kariyer hayatına eğitim koçu olarak devam etmek isteyenler bu sertifikayı alabilmektedir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nasıl Alınır?

Eğitim koçluğu eğitimi almak için sertifika programına katılarak sınavından en az 50 puan alınmalıdır. Bunun için üniversitelerde ve danışmanlık merkezlerinde eğitim koçluğu eğitimi verilmektedir.

Kurumumuzdan eğitim koçluğu eğitimi almak için sertifika programı derslerine kayıt yaptırmak için kayıt formunu doldurarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi tamamlamak için eğitim danışmanlarımız en kısa zamanda geri dönüş yapacaktır. Ardından dersleri izlemeniz için size uzaktan eğitim sistemi üzerinden panel açılacaktır. 30 gün boyunca derslerine katıldığınızda ve sınavı kazandığınızda eğitim koçu olarak kariyerinizi oluşturabilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılmak ve eğitim içeriğini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu eğitimi ne işe yarar? Eğitim koçluğu eğitimi sertifikasını alarak eğitim koçu olmak isteyenler, birçok eğitim kurumlarında eğitimi koçu olarak görev alabilir.

  • Devlet Üniversitesi onaylı olan eğitim koçluğu sertifikası ile danışmanlık yapabilirsiniz.
  • Kendi danışmanlık büronuzu açarak eğitim koçluğu danışmanlığı yapabilirsiniz.
  • Özel okullarda, etüt merkezlerinde, devlet okullarında danışman olarak görev alabilirsiniz.
  • Uzaktan eğitim sistemi şeklinde kişilere ders verebilirsiniz.
  • Danışmanlık merkezlerinde eğitim koçu olarak çalışabilirsiniz.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın