Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu sertifikası almak için neler yapılmalıdır? Yurt müdürlüğü sertifikası almak isteyenlerin öncelikle bazı şartları sağlaması gerekmektedir.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Yurt yöneticiliği sertifikası almak isteyenlerin mezuniyet durumu lisans düzeyinde olmalıdır. Lisans düzeyinde olmayanlar bu eğitimi ve sertifikayı alsa bile yurt müdürü olarak ataması yapılmamaktadır.

Barınma hizmetleri yönetici sertifikası almak için öncelikle üniversite iş birliği ile uzman kadrolar tarafından hazırlanan özel öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği uzaktan online eğitim programına katılım sağlanmalıdır. Eğitime katılmadan ve eğitim sonunda yapılacak yurt müdürlüğü sertifika sınavında başarılı olmadan sertifika alınması mümkün değildir.

Yurt yöneticiliği kursu MEB’e bağlı ya da üniversiteye bağlı olarak kurumlar tarafından yapılmaktadır. Üniversite iş birliği ve gözetiminde hazırlanan kurs programlarına katılabilirsiniz. Eğitimler alanında yetkin uzman kişiler tarafından hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Uzaktan online eğitim olarak yapılan kurs sonunda devlet üniversitesi onaylı yurt müdürlüğü sertifikası alabilirsiniz.

Yurt müdürlüğü sertifikası kursu eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

MEB’de geçerli yurt yönetici sertifikası alabilmek için kurum tarafından hazırlanan eğitim programına belirlenen tarihler arasında katılım sağlanmalıdır. Derslere düzenli katılıp devamsızlık sorunu olmayan kişiler kurs sonunda yapılacak sertifika sınavına girmeye hak kazanırlar.

Özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası kursu başvuruları işlemlerini yapan ve eğitim sonunda yapılan yurt yönetici sınavını başarı ile geçenler devlet üniversitesi onaylı MEB’de geçerli öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu sertifikası alabilmektedir. Sınavdan sonra sertifikalar e devlete işlenir. Sertifikanızı e devletten sorgulayabilirsiniz.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yurt müdürlüğü sertifikası kursu katılımcıları aldıkları yurt müdürlüğü sertifikası ile Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı yurtlarda yönetici olarak çalışabilirsiniz.

Eğitim ve sertifika;

– Öğrenci yurtları konusunda bilgi birikimini artırmak isteyenlere fayda sağlar

– Yurt yönetimine ait bilgi birikimini belgelemek isteyenlere fayda sağlar

– MEB’de geçerli öğrenci barınma hizmetleri yönetici kursu sertifikası kamu ve özel yurtlarda yurt müdürü pozisyonunda görev almak isteyenlere istihdam imkânı sunar

– İş başvurularında bir adım öne geçmenize ve güçlü cv oluşturmanıza yardımcı olur.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu Sertifika Fiyatları

MEB’de geçerli yurt yönetici kursu sertifika fiyatları konusunda bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası programına katılmak ve devlet üniversitesi onaylı e devlette sorgulanan sertifika alabilmek için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın