Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nereden Alınır?

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nereden Alınır?

Öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası uzaktan eğitim sistemi olarak verilen bir sertifika programıdır. Devlet üniversitesi onaylı olan yurt müdürlüğü yönetici sertifikası kursunu başarıyla tamamlayan herkes sertifikasını e-devlet üzerinden alabilir. Bunun için yapılması gereken işlem, sertifika programını seçmek ve online uzaktan eğitim derslerine girerek sınavları başarıyla tamamlamak yeterlidir.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nedir?

Barınma hizmetleri yönetici sertifikası diğer adıyla yurt müdürlüğü yönetici sertifikasını başarıyla tamamlayanlar, devlet yurtlarında ve özel yurtlarda çalışmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı yada devlet üniversite onaylı olan barınma hizmetleri yönetici sertifikası, yurt müdürlüğü ve barınma hizmetleri yöneticisi olmak isteyenler için hazırlanan uzaktan eğitim programıdır.

Bu programa katılmak isteyen kişilerin en az lisans mezunu olma şartı aranmaktadır. Böylece sertifika programına katılarak, yurt müdürlüğü sertifikası almaya hak kazanır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Milli eğitim Bakanlığı’na bağlı yurtlarda yönetici olmak isteyen kişiler için meslek gelişimi, beslenme, yazışma ve barınma, güvenlik kuralları gibi eğitimler verilmektedir. Ayrıca bilgi ve beceri, etik kurallar ile tutum, mesleki beceri geliştirme programı olarak hazırlanmıştır.

Yurt müdürlüğü yönetici sertifikası program içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yurt Müdürlüğü Sertifikası Nereden Alınır?

Öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası almak için uzaktan eğitimle kurs programına başvurmak yeterlidir. Eğitim süresi ortalama bir aydır. Türkiye’nin her yerinden uzaktan eğitim programına başvuru yaparak eğitim alabilirsiniz. Dilediğiniz saatlerde gireceğiniz eğitim sürelerini siz belirlersiniz. Eğitim sonrası sertifikayı almak için 5o ve üzeri puan sınavı geçmek için yeterli olacaktır. Sınavlarını başarı ile tamamlayan kişilerin sertifikaları en kısa sürede e devlete yüklenir. E devlet üzerinden sertifikalarını kolayca alabilir. Millî Eğitim Bakanlığı yurtları için alınan yurt yönetici sertifikası devlet üniversitesi onaylıdır.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nasıl Alınır?

Yurt müdürlüğü sertifikası nereden alınır? diye merak ediyorsanız, uzaktan online eğitim olarak hazırlanan yurt müdürlüğü yönetici sertifikası eğitimi programına katılabilirsiniz. Eğitime katılmak ve yurt müdürlüğü yönetici sertifikası almak için tek yapmanız gereken hemen kayıt ol formunu doldurmak. Ayrıca WhatsApp iletişim adreslerini kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Site üzerinde online üzerinden başvuru yaptığınız zaman kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın