Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

890 TL 590 TL
Kampanya
Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

Objektif testler eğitimi, Üniversiteler iş birliği hazırlanan psikolojik testler eğitimi programıdır. Gelişim testleri eğitimi arasında yer alan objektif testler eğitimi sonunda alınacak sertifika ile ” objektif testler uygulayıcı ” unvanına sahip olacaksınız. Objektif testler eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz programdır. Eğitim sonunda alınacak objektif testler uygulayıcı eğitimi sertifikası devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü şekilde size ulaştırılacaktır.

Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi

Psikolojik test, bireyin yetenekleri, becerileri, performansları, hakkında bilgi verecek soruların sorulmasına ortam ve olanak sağlayan sistemli bir yaklaşımdır. Bireyi  tanımak, yetenekleri ve performansı hakkında bilgi vermek ve onun gelişmeye ihtiyaç duyduğu alanları belirleyerek o alanlarda çalışmaları planlamak için psikolojik testleri kullanılır. Psikolojik testler objektif ve projektif testler olarak ikiye ayrılır.

Objektif testler eğitimi sonunda katılımcılar, çocuk ya da yetişkin danışanlarına psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazanırlar. Aynı zamanda çocukların performanslarını ölçebilecek, sorular ile yeteneklerini ilgi alanlarını fark ederek doğru bir analiz becerisine sahip olurlar.

Objektif Testler Nedir ?

Objektif kişilik testi ; yapılandırılmış bir malzemenin sunulduğu, standart bir puanlama ve yorumlama prosedürünün olduğu testlerdir. Objektif Testler geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılan bilimsel testlerdir.

Objektif Testler Eğitimi’ne Kimler Katılabilir ?

Objektif testler uygulayıcı sertifikasını kimler alabilir? Objektif testler eğitimi programına ;

– Psikologlar,

– Sosyologlar,

– Felsefeciler, 

– Psikiyatrisiler,

– Aile danışmanları, 

– Rehber öğretmenler, 

– REM-RAM çalışanları,  

– Ana sınıfı öğretmenleri, 

– Psikolojik danışmanlar, 

– Özel eğitim öğretmenleri, 

– Sosyal hizmet Uzmanları, 

– Çocuk Gelişimi uzmanları,  

– Pratisyen-Uzman Hekimleri, 

bölüm mezunları ve öğrencileri katılabilir.

Objektif Testler Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Çocuk objektif testler uygulayıcı sertifikası alanlar ve mesleğin yeterliliklerini sağlayanlar ;

– Okullarda,

– Ana okulları ve kreşlerde,

– Özel eğitim merkezlerinde,

– Özel danışmanlık merkezlerinde,

– Psikolojik danışmanlık merkezlerinde,

– Hastaneler vb. yerlerde  çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

Çocuk objektif testler uygulayıcı eğitim İçeriği;

– Gessell

– Frostig

– Peabody

– Catell 2 A

– Catell 3 A

– Kent E.G.Y

– Metropolitan

– Bender Gestalt

– Good Enough Harris

– Porteus Labirent Testi

– Benton Görsel Bellek Testi

– Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Testler Hakkında Bilgi

Catell 2 A : 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka Testidir.

Catell 3 A : Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka Testidir.

Good Enough : Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka Testidir.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri : 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim Testidir.

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi : 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme Testidir.

Gessell : 2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim Testidir.

Metropolitan : 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Frostig : Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Benton Görsel Bellek Testi : 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

Bender Gestalt : Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

Eğitim Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan objektif testler uygulayıcı eğitimi, Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından objektif testleri uygulayıcı eğitimi sertifikası verilmektedir. Objektif testler uygulayıcı eğitimi, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 20 Gün / 30 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alım Süreci

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Objektif Testler Eğitimi Fiyatları

Objektif Testler Eğitimi Ücretleri: Kampanya 890 TL Yerine 590 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / Eft / Atm

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın