Kursevim

Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Montessori eğitmen eğitimi , belki de birçoğunuzun yeni duyduğu bir eğitmenlik çeşidi olabilir. Ancak yurt dışında yüz yıldan fazladır bulunan bu eğitim Türkiye’de yeni yeni kabul gören ve yayılmaya başlayan bir eğitimdir.

MONTESSORİ EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Montessori eğitmenliği eğitimi ile çocukların özgürlüğü, bağımsızlığı, çevresi ile uyumu, hayata ilişkin doğru bilgilerin sunulması sağlanmaktadır. Ayrıca çocuğun yaşadığı hayata daha iyi hazırlanması, ayakları üzerinde daha sağlam bir şekilde durabilen daha mutlu nesillerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu eğitim birçok kişinin ilgi duyabileceği, özellikle çocuğunun günümüz koşullarında çok daha büyük bir öz güvene sahip olarak yaşadığı çevrenin zararlarından kendini nasıl koruyabileceğini daha iyi öğrenmesini isteyen ailelerin de ilgi duyacağı bir çeşit eğitimdir. Eğitim deyince akla hemen eğitmenler gelmektedir. Oysa, unutulmamalıdır ki eğitim her şeyden önce aileden başlamaktadır. Eğer aile, baskıcı, duygularını bastıran, öz güvenini yok etmiş bir aile tarafından yetiştirilmiş ise bu durumda yanlış hareketler ile çocuğuna daha da büyük zarar verecek tarzda bir eğitim vermek yerine profesyonel anlamda edindiği bilgiler ile çocuklarını çok daha iyi yetiştirme şansı elde edebilecektir.

Montessori eğitmen eğitimi , ana okulu öğretmenleri , psikologlar , sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi eğitimi alanlar, Pdr, doktorlar, hemşireler, sosyologlar, aile danışmanları, öğretmenler ile birlikte çocuğunu iyi bir şekilde yetiştirmek isteyen herkes tarafından alınması gereken bir eğitimdir. Günümüzde birçok üniversitenin uzaktan eğitim modellerinde yer alan bir eğitim olup, kolaylıkla katılım sağlanabilmektedir.

Montessori eğitmenliği eğitimi içeriğinde, montessori eğitim pedagojisi, montessori tarihçesi, montessori uygulandığı sosyal alanlar, montessori pedagojisinin temel belirleyici özellikleri, görelik ilkesi, çocukların çocukluk özellikleri, bilinçaltı özellikleri, montessori pedagojisinde eğitici tutum ve davranışları, montessori eğitim araçlarında öğrenmeyi destekleyici özellikler, montessori ‘de ödül ve ceza sistemi bulunmaktadır.

Montessori eğitmenlik kursu ortalama bir ay sürmektedir. Kurs tamamlandıktan sonra hemen sertifika alınamamaktadır. Sertifika alınması için kursiyerlerin geçerli puan olan 50 puanı aşmaları gerekmektedir. Montessori eğitmenliği sertifika programını tamamlayıp sertifikasını almış olan kişiler hayatlarına yeni bir boyut kazandırmış olmaktadırlar. Daha bilinçli birer eğitimci, aile olunmak isteniyor ise en azından bu eğitim hakkında biraz araştırma yapılmalı ve aslında ne kadar doğru ve şart olan bir eğitim olduğu görülmelidir.

MONTESSORİ EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR ?

Montessori eğitmeni olarak çalışabilmeniz için gerekli montessori eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan montessori eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde montessori eğitmen eğitimi sertifikası alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve üniversite onaylı montessori eğitmenlik sertifika programına katılmak.