Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Montessori Eğitmen Eğitimi Nedir?

Montessori Eğitmen Eğitimi Nedir?

Montessori eğitmen eğitimi sertifikası alarak eğitmen olan kişiler, çocukların eleştirel düşünme, yaratıcılık, çevreye ve birbirlerine karşı özen gösterme, yaratıcılık ve problem çözme becerileri hakkında bilgi sahibi olurlar.

Montessori metodu çocukların kendilerini geliştirmelerine yönelik destekler vermek üzere kurulmuştur. Montessori öğretmeni ya da eğitmeni olarak çocukların ruhsal, duygusal ve sosyal gelişimlerinde çok önemli rol oynar. Montessori eğitimi çocuklara bebeklik dönemlerinden itibaren verilebilen bir eğitim metodudur.

Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori eğitmenlik eğitimi sertifikası almak için, uzaktan eğitim veren kurumların eğitimlerine katılabilirsiniz. Online uzaktan eğitim sistemi şeklinde verilen eğitimlere katılmak ve montessori eğitmenlik eğitimi sertifikasını almak için başvurunuzu tamamlamanız yeterli olur. Böylece dilediğiniz yerden videoları izleyerek sınavlara katılabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak sertifika devlet üniversitesi onaylı olup e-devlet üzerinden sorgulanabilmektedir.

Eğitime katılmak ve sertifika almak için Whatsapp destek hattına mesaj gönderebilirsiniz. ,detaylı bilgi almak için iletişim numaralarından eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz

Montessori Eğitmen Eğitimi Ne İşe Yarar?

‘’Montessori metodu, çocukların kişisel becerilerine odaklanan bir eğitim yöntemidir. Bu eğitimde çocukların doğru alışkanlıkların kazanılması ve kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Montessori eğitmenlik eğitimi sertifikası alan kişiler montessori eğitmenliği yaparak çalışma imkanı bulur ve kariyerine katkı sağlar.

Montessori eğitmenleri, aile danışmanlık merkezlerinde, sosyal hizmetler bölümünde, okulların ana sınıfı ve rehberlik bölümünde çalışma imkanı bulabilir. Aynı zamanda hastanelerde psikolojik danışmanlık yapma imkanı vardır. Özel kurumlarda danışmanlık ya da çocuk psikolojisi merkezlerinde hizmet verebilmektedir. Montessori öğretmenliği yapmak üzere birçok kuruluşlara başvuru gerçekleştirebilir.

Montessori Eğitmen Eğitimi Nereden Alınır?

Montessori eğitmenlik eğitimi almak isteyen kişiler uzaktan eğitim veren kuruluşlara başvurarak eğitime katılabilir. Montessori eğitmenliği eğitimini almak üzere danışmanlıklara başvurabilirsiniz.

Montessori eğitmenlik eğitimi içeriğinde, çocuk gelişim süreçleri, çevresine olan sorumluluğu, toplumsal duyarlılığı ve özgürce kendini ifade etme becerisi bulunmaktadır. Bu eğitme katılan bireyler, çocukların gençlik dönemlerinde özgüvenleri sağlam ve ne istediğini bilen doğru olanı yapma becerisini kazanmış bireyleri yetiştirmek gibi konularda eğitimler göreceklerdir.

Montessori eğitmeni olmak isteyen herkes bu programa başvurabilir. Montessori eğitmen eğitimi sertifika programı uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devlette sorgulanabilen devlet üniversitesi onaylı montessori eğitmenlik sertifikası alınmaktadır. Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın