Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Montessori Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori eğitim sertifikası, uzaktan online eğitim yapan kurumların verdiği eğitimlere katılarak alabilirsiniz. Herhangi bir eğitim şartı aranmamaktadır. Dünyanın ya da Türkiye’nin neresinde olduğunuz fark etmez. Dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Online uzaktan videolu eğitim olarak verilen Montessori yaklaşımı sertifikasına isteyen herkes katılabilir.

Çocuk gelişimi alanında hizmet eden veya çocuk psikoloji ve anaokulu öğretmenlerinin talep ettiği bir eğitim modelidir. Bir ay süren sertifika eğitim programı internetin olduğu her yerden rahatlıkla girerek derslere katılabilirsiniz. Montessori yaklaşımı sertifikası sınavına girerek 50 puan ve üzeri aldığınızda sertifikayı almaya hak kazanırsınız. Üniversite onaylı olan eğitim sertifikasını e-devlet üzerinden dilediğiniz zaman giriş yaparak sorgulatabilirsiniz.

Montessori Eğitim Sertifikası Nereden Alınır?

Montessori eğitmenliği sertifikası almak için online uzaktan eğitimler veren kuruluşlara başvurabilirsiniz. Montessori yaklaşımı eğitim sistemi çocukların yeteneğine ve becerisine odaklı eğitim modelidir. Bu yöntemle başlatılan eğitimle çocukların becerilerini geliştirmeye yardımcı olmayı hedefler. Böylece çocukların okulda daha derin öğrenme yeteneğine sahip olması hedeflenir.

Montessori yaklaşımı sertifikasını almak için sisteme online giriş yaparak başvurunuzu tamamlayabilir ve programa dahil olabilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman eğitim videolarını izleme seçeneğiniz vardır.

Montessori Eğitmenliği Sertifika Programı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Montessori Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Montessori yaklaşımı sertifikası için başvurduğunuzda çocukla ve psikolojisi ile ilgili bilgi sahibi olarak nasıl eğitilmesi gerektiği hakkında eğitim verilir. Montessori modelinde çocukların öğrenme, hata yapma, hatadan ders alma ve düzeltme gibi yetenekleri geliştirilmesi için eğitim verilir.

Montessori sertifika programını alan kişilerin çocukların gelecekteki potansiyellerini kurmak ve geliştirmelerine ışık tutar. Çocukları yönlendirmek için eğitim alarak çocuğun gelişimine katkıda bulunur.

Montessori Eğitim Sertifikası Nereden Alınır?

Montessori eğitim sertifikası almayı düşünen kişilerin online olarak uzaktan eğitim sistemi ile alabilir. Bunun için eğitim danışmanlık hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Üniversite onaylı ve e-devletten sorgulanabilen bu tür sertifikaları almak için kurum danışmanları ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Böylece ev ya da işyerinden rahatlıkla eğitimlere katılabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz. Sertifika için başvurmak isteyen kişiler çocuk psikolojisi ile ilgili alanlarda, aile danışmanlıklarında, çocukların uyum sorunu yaşadığı yerlerde ve ana sınıflarında iş bulma imkanları vardır.

Sizler için alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan Montessori Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak e devletten sorgulanabilen devlet üniversitesi onaylı montessori eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Eğitim programına katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın