Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

MEB Onaylı Eğitim Koçluğu Sertifikası

MEB Onaylı Eğitim Koçluğu Sertifikası

Eğitim koçluğu sertifikası, üniversite ve üniversiteye bağlı kurumlar tarafından yapılan eğitim koçluğu eğitimi sonunda alınan sertifikadır. Bu eğitimler uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız programlarıdır. Yer ve zaman fark etmeden işin ehli hocalar tarafından hazırlanmış olan eğitim programlarına başvurmak için kayıt olmanız yeterli olur. Eğitim programına kayıt yaptırdığınızda ister evde ister kafede eğitim derslerinize katılabilirsiniz.  MEB eğitim programları içerisinde eğitim koçluğu programı bulunmamaktadır. Dolayısıyla MEB onaylı eğitim koçluğu sertifikası alınamamaktadır.

Eğitim Koçluğu Kursu Nedir?

Öğrenci koçluğu sertifikası almak isteyenler, Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından veya üniversite onaylı kurumlar tarafından düzenlenen eğitim koçluğu kursuna katılmaları ve sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Üniversite onaylı öğrenci koçluğu kursu, gençlerin yeteneklerini geliştirmek adına katılması gereken eğitimlerden biridir. Kurs programlarında yer alan müfredatlar ile kursa katılan öğrenciler eğitim koçluğu alanında donanım sahibi olmaktadır. Bu sayede eğitim koçluğu sertifikası kurslarına katılım sağlayan kursiyerlerin kariyer yollarını çizmesi için fayda sağlayacaktır.

Zaman yönetimi, özgüveni arttırma, motivasyon ve planlı programlı çalışarak başarı elde etme gibi yetenekler kazanabilirsiniz. Üniversite onaylı eğitim koçluğu sertifikası almak için kurslara katıldığınızda kişisel gelişiminize katkıda bulunursunuz. Böylece kariyerinizde yön belirlemenize yardımcı olacaktır. Sertifikalar hakkından bilgi almak istiyorsanız bize ulaşacağınız iletişim kanalları sitede yer almaktadır. İster danışmanlarımızla iletişime geçebilir, isterseniz Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz. Sormak istediğiniz konular hakkında danışmanlarımız en kısa zaman içinde sizinle iletişime geçecektir.

Meb Onaylı Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Üniversite onaylı öğrenci koçluğu sertifikası ne işe yarar? Eğitim koçluğu sertifikası, e devlette sorgulanan üniversite onaylı olduğu için iş başvurularınızda kurumlara yetkin olduğunuzu gösteren belge niteliğindedir. Özellikle kariyerine eğitim koçu olarak devam etmeyi planlayanlar için sertifika mutlaka olması gereken resmî belgelerden biridir. Bir işte uzman olduğunu göstermek için üniversitesi bölümünü bitirmek artık yeterli görülmemektedir. Bu nedenle donanımlı olduğunuzu gösteren sertifika programlarına katılmanız sizleri diğerlerinin önüne geçirecektir. Ayrıca eğitim koçu olarak görev almak ve çalışmak istediğinizde olması gereken sertifika belgesidir. Üniversite onaylı öğrenci koçluğu sertifikalarınızı e devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan üniversite onaylı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak ve eğitim içeriğini incelemek için buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın