Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Masal Anlatıcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Masal Anlatıcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Masal anlatıcılığı sertifikası alarak çocukların hayal dünyasını inşa edebilirsiniz. Masal anlatıcılığı ile çocukların gelecekleri hakkında endişelerini giderecek şekilde bağ kurabilirsiniz. Çocukların kaliteli ve verimli bir çocukluk çağı geçirmesi, onların geleceğe güvenle bakmayı öğrenmesi için masal anlatıcılığı eğitiminden faydalanılmaktadır. Bu nedenle her yaştan çocuğun katılımıyla öz güvenlerini kazanması sağlanır. Dikkat dağınıklığı olan çocuğun alacağı masal anlatıcılığı eğitimi ile sorunu kökten çözümlenebilir. Ayrıca aile bireylerine karşı saygılı olmayı masal anlatıcılığı eğitimi ile kişisel gelişim kurallarını çocukluk çağlarında öğrenmesi mümkündür.

Masal anlatıcılığı sertifikası eğitimi uzmanlık isteyen bir alandır. Bu alanda çocuklara karşı ilgi duyan ve çocukların eğitiminden mutlu olan kişiler bu mesleği daha çok severek yapmaktadır. Hikaye anlatıcılığı sertifikasını aldığınızda çocukların travmaya yol açan sorunları ile başa çıkmasına, masal anlatıcılığı eğitimi ile çözümler üretmenizi sağlayacaktır. Ayrıca çocukların iç dünyalarında yaşadıkları sorunları daha kolay aşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Masal Anlatıcılığı Sertifikası Kimler Alabilir?

Masal anlatıcılığı belgesi almak için mezuniyet şartı aranmaz. Genel olarak üniversitelerinin bölümlerinden herhangi bir bölümünden mezun olmak bu eğitime başvuru yapmak için yeterlidir. Ana sınıfı öğretmenliği, çocuk gelişim uzmanları, Psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olanlar, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olanlar masal anlatıcısı olabilir.  Özel eğitim okullarında eğitmenlik yapanlar, ana sınıf öğretmenleri, kreş sorumluları, kolej öğretmeleri ile danışmanlık bürolarından çalışan eğitim koçları, masal anlatıcılığı sertifikası alabilmektedir. Üstelik çocuklarına hikaye anlatarak, onların gelişimlerine faydalı olmak üzere, anne ve babalar da hikaye anlatıcılığı sertifikası alabilir. Bunun dışında mezuniyet şartı aranmaksızın masal anlatıcısı olmak isteyen herkes, eğitim sertifikasına başvuru yaptıktan sonra eğitimlerine katılarak, masal anlatıcısı olabilir.

Eğitim ve Sertifikası Nasıl Alınır?

Masal anlatıcılığı sertifikası bütün üniversitelerin online hizmeti olan uzaktan eğitim kurumlarında verilmektedir. Her bütçeye uygun fiyatları olan masal anlatıcılığı sertifika programı bulmak mümkündür. Dolayısıyla dilediğiniz kurumun uzaktan eğitim sisteminden sertifikanızı alabilirsiniz. Ayrıca kurumumuzun uzaktan eğitim sistemi üzerinden, masal anlatıcılığı sertifika eğitimi bulunmaktadır. Uzman eğitimciler tarafından verilen masal anlatıcılığı eğitim hizmeti uzaktan eğitim portalı üzerinden gerçekleşmektedir. Dilerseniz kurumumuzun eğitim sistemine giriş yaparak sertifika programlarına başvuru yapmak üzere eğitim kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem, kurumumuzun masal anlatıcılığı uzaktan eğitim programı kurslarına kayıt işlemlerini tamamlamalısınız. Ardından danışmanlarımız tarafından gönderilen şifrenizle ve kullanıcı numaranızla birlikte ders anlatım videolarınızı izleyerek eğitimlerimizi tamamlayabilirsiniz. Böylece üniversite onaylı ve e devlet üzerinden masal anlatıcılığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifika Programı hakkında buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın