Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Masal Anlatıcılığı Sertifika Programı

Masal Anlatıcılığı Sertifika Programı

Masal anlatıcılığı sertifika programı amacı sözlü olan masalların profesyonel bir dille dinleyicisine verilmek istenen mesajı doğrudan anlatılmasıdır. Hikaye anlatıcılığı sertifika programı ile çocuk düşüncelerini öğrenerek, daha çok soru sormaya iten bir yaklaşım modeli sergiler. Böylece masal anlatıcılığı sertifika programına katılan kişilerin alacağı eğitim ile çocuklara yönelik hikaye tadında öğretiler vermektedir. Özellikle çocukları baz alan masal anlatıcılığı eğitmenliği ile farklı kültürleri, toplum arasındaki bağların nasıl olması gerektiği, dünyanın oluşumu ile yaşama sanatı hakkından bilgilendirme yapılır. Böylece çocukların zihninde ütopik canlandırmalar yaparak saygı ve sevginin inan hayatındaki önemi öğretilmek istenir.

Masal Anlatıcılığı Eğitimi Kazanımı Nelerdir?

Masal anlatıcılığı eğitimi kazanımları ile çocukların kendisini daha rahat ifade etmesi hedeflenmektedir. Çocukların kendisini özgürce ifade etmesi büyüklerin anlatımından farklı şekilde olur. Büyükler kelimelerle kendisini ifade ederken, çocuğun ifade etme yöntemi olarak oyunlar ve resim yoluyla ya da masal anlatarak ifade etmektedir. Dolayısıyla masal anlatıcılığı terapötik için amaç kullanılır.

Masal anlatıcılığı çocuklarda psikolojik metotların eksik olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. Bu yöntemle çocuğun duygu ve düşüncelerine saygı duyma, öz güvenini arttırma konusunda yardımcı olma ile empati geliştirme gibi özelliklin gelişmesi hedeflenmektedir.

İstihdam İmkanları Nelerdir?

Masal anlatıcılığı istihdam imkanları arasında ana okullarında, kreşlerde, özel eğitim merkezlerinde, özel okullarda görev almak üzere istihdam imkanı bulunur. Masal anlatıcısı olarak özel sektörün birçok alanında istihdam edilebilirsiniz. Anne ve babaları çalışan çocuklara bakıcılık yapmak isteyenler, masal anlatıcılığı sertifikasını alarak daha kolay iş bulabilir. Ayrıca hikaye anlatıcılığı mesleğine ilgi duyan herkes özel okulların veya ana okullarında istihdam edilmek üzere sertifika alabilmektedir.

Masal Anlatıcılığı Sertifika Programına Kimler Katılmalı?

Masal anlatıcılığı eğitimine katılmak için herhangi bir sınırlama yoktur. Çocuklara masal anlatmaya meraklı ve ilgi alanına giren herkes hikaye anlatıcılığı eğitimine katılabilir. Anne ve babalar çocukların kişisel gelişimleri için masal anlatıcılığı eğitim sertifikası alabilir. Ayrıca üniversite öğrencileri, lise mezunları, özel eğitim öğretmenleri, ana sınıfı öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, kreş eğitmenleri masal anlatıcılığı eğitmeni olarak sertifika programına katılabilir. Ayrıca masal anlatıcılığı alanında meslek edinmek isteyen herkes bu eğitim programına başvuru yapabilir.

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Sertifika Programı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın