Kum Terapisi Eğitimi ve Sertifikası

1250 TL 950 TL
Kampanya
Kum Terapisi Eğitimi ve Sertifikası

Kum terapisi eğitimi , üniversite iş birliği ile yapılan eğitim programıdır. Kum terapisi eğitimi programına katılarak kum terapisi sertifikası alabilirsiniz. Kum terapisi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup tüm Türkiye’den katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak sertifika üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Kum Terapisi ( Sandplay ) Nedir ?

Bir oyun terapi tekniği olan kum terapisi , sözel olmayan bir terapi şeklidir. Çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılır. Kumun tedavi edici bir etkisi vardır. çocuklar ve yetişkinler kumla oynayarak vakit geçirmeye meyillidir. Kum terapisi malzemeleri , kum, su, minyatür oyuncaklar ve kum tepsisi veya kum masasıdır. Kum terapisi özellikle çocuklarla çalışırken kullanılmaktadır.

Kum terapisi çalıştığı konular itibari ile kendine has özellikleri bulunmaktadır. Çocuklarda, kardeş kıskançlığı, dış dünyayı kontrol etme, oluşan duyguları düzenleyebilme en çok çalışılan konulardır. Terapist genelde çocuğa müdahale etmez. Kum oyunu terapi çocuklardaki duygusal, ilişkisel zorlukların çözümü ve travmaların tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği gözlenmiştir. Bu terapide bireye kendi sosyal gerçekliğini, iç dünyasını yansıtabileceği  ve onarabileceği bir kumdan dünya imkanı sunar.

Danışan, küçük minyatürler yolu ile kum üzerine çatışmalarını, bilinç dışı süreçlerini yansıtır. Bilinç dışının yüzeye çıkması ile bilinç aktive, bilinç dışı ile bilinç arasında köprü kurulur. Bu durum iyileşmeye ve değişime yol açar.

Kum terapi yapılan bireye kuru kum ve ıslak kumdan oluşan iki adet kum tepsisi sunulur. Tepsiler bir bakışta görülebilecek büyüklükte gözün görme alanına göre belirlenmiştir. Tepsiler deniz, nehir, ve suyu temsil etmesi açısından maviye boyalıdır. Birey hangi tepsi ile çalışacağına kendisi karar verir. Kum oyunu çalışmasında terapist bireye oyuncak, tarihi mekanlar, taş, deniz kabuğu gerçek objelerden oluşan yüzlerce minyatür sunar. Danışan bu minyatürlerden istediklerini seçerek seçtiği tepside istediği sahneyi oluşturur

Kum Terapisi Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

Psikologlar

Psikolojik danışmanlar

Aile danışmanları

Sosyologlar

Özel eğitimciler

Çocuk gelişimciler

Okul öncesi öğretmenleri

Sınıf öğretmenleri

Edebiyat öğretmenleri

Türkçe öğretmenleri ve diğer tüm öğretmenler

Alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Örnek Dersi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Kum terapisi sertifika eğitimi , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati : 30 gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alım Süreci

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms, e-posta ve yoluyla gönderilecektir.

– Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.

– Videolar, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Şifrenizin aktif olduğu süreç boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp videoları izleye bilirsiniz.

– Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirmenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

– Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra üniversite tarafından sağlanan sertifikalar adresinize kargo ile gönderilir.

Eğitim Başvuru Formu

Bize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İletişim bilgilerinizi aşağıda ki formdan doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır.