Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Kum Terapisi Eğitimi ve Sertifikası

Kum Terapisi Eğitimi ve Sertifikası

Kum terapisi eğitimi, uzaktan eğitim ile üniversite iş birliği ile yapılan eğitim programıdır. Kum terapisi eğitimi programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı kum terapisi sertifikası alabilirsiniz.

Kum Terapisi (Sandplay) Eğitimi Sertifika Kursu Nedir ?

Bir oyun terapi tekniği olan kum terapisi, sözel olmayan bir terapi şeklidir. Çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılır. Kumun tedavi edici bir etkisi vardır. çocuklar ve yetişkinler kumla oynayarak vakit geçirmeye meyillidir. Kum terapisi malzemeleri , kum, su, minyatür oyuncaklar ve kum tepsisi veya kum masasıdır. Kum terapisini özellikle çocuklarla çalışırken kullanılmaktadır.

Kum terapisi çalıştığı konular itibari ile kendine has özellikleri bulunmaktadır. Çocuklarda, kardeş kıskançlığı, dış dünyayı kontrol etme, oluşan duyguları düzenleyebilme en çok çalışılan konulardır. Terapist genelde çocuğa müdahale etmez. Kum oyunu terapi çocuklardaki duygusal, ilişkisel zorlukların çözümü ve travmaların tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği gözlenmiştir. Bu terapide bireye kendi sosyal gerçekliğini, iç dünyasını yansıtabileceği  ve onarabileceği bir kumdan dünya imkanı sunar.

Danışan, küçük minyatürler yolu ile kum üzerine çatışmalarını, bilinç dışı süreçlerini yansıtır. Bilinç dışının yüzeye çıkması ile bilinç aktive, bilinç dışı ile bilinç arasında köprü kurulur. Bu durum iyileşmeye ve değişime yol açar.

Kum terapi yapılan bireye kuru kum ve ıslak kumdan oluşan iki adet kum tepsisi sunulur. Tepsiler bir bakışta görülebilecek büyüklükte gözün görme alanına göre belirlenmiştir. Tepsiler deniz, nehir, ve suyu temsil etmesi açısından maviye boyalıdır. Birey hangi tepsi ile çalışacağına kendisi karar verir. Kum oyunu çalışmasında terapist bireye oyuncak, tarihi mekanlar, taş, deniz kabuğu gerçek objelerden oluşan yüzlerce minyatür sunar. Danışan bu minyatürlerden istediklerini seçerek seçtiği tepside istediği sahneyi oluşturur

Kum Terapisi Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

– Psikologlar

– Psikolojik danışmanlar

– Aile danışmanları

– Sosyologlar

– Özel eğitimciler

– Çocuk gelişimciler

– Okul öncesi öğretmenleri

– Sınıf öğretmenleri

– Edebiyat öğretmenleri

– Türkçe öğretmenleri ve diğer tüm öğretmenler

Alana ilgi duyan herkes katılabilir. Kum terapisi

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alım Süreci Nasıldır?

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms, e-posta ve yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.
– Videolar, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Şifrenizin aktif olduğu süreç boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp videoları izleye bilirsiniz.
– Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirmenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Örnek Dersi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Kum terapisi eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Kum terapisi eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Montessori uzmanlık sertifikası almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın